Udany debiut Aleksandry Szymczak w Pucharze Świata

Autor: | Zdjęcie: MUKS BIałe Tygrysy Jarocin

Udany debiut Aleksandry Szymczak w Pucharze Świata - Zdjęcie główne

Aleksandra Szymczak i Michalina Wróbel na zawodach Pucharu Świata w Stambule | foto MUKS BIałe Tygrysy Jarocin

Sport Dwie reprezentantki MUKS Białe Tygrysy Jarocin - Michalina Wróbel i Aleksandra Szymczak - rozpoczęły nowy sezon startów w Pucharze Świata. Udany debiut w seniorskich zawodach zaliczyła Aleksandra Szymczak.

Michalina Wróbel i Aleksandra Szymczak rozpoczęły nowy sezon startów w seniorskich Pucharach Świata od zawodów President's Cup w Stambule. Obie zawodniczki w swoich pierwszych walkach zmierzyły się z reprezentantkami gospodarzy. Niestety Michalina Wróbel przegrała 1:2 swoją pierwszą walkę z rywalką z Turcji.

Lepiej spisała się debiutująca w seniorskich Pucharach Świata Aleksandra Szymczak. Ona w swej pierwszej walce pokonała 2:0 Turczynkę. W drugiej rundzie przegrała 0:2 z doświadczoną Bruną Duvancic z Chorwacji, piątą zawodniczką rankingu światowego.

Ostatecznie obie reprezentantki MUKS Białych Tygrysów Jarocin zostały w swoich kategoriach wagowych sklasyfikowane na dziewiątej pozycji. Dla debiutantki Aleksandry Szymczak były to bardzo ważne pierwsze punkty do rankingu olimpijskiego oraz rankingu światowej organizacji taekwondo. Zawody w Turcji niestety nie zostały dokończone, ze wzgledu na wprowadzoną w Turcji żałobę narodową po tragicznych trzęsieniach ziemi.

Aleksandra Szymczak wybrała się także na zawody Pucharu Świata w Sofii. W stolicy Bułgarii podopieczna Józefiny Nowaczyk - Wróbel nie miała jednak szczęścia w losowaniu. Odpadła już po pierwszej walce, w której uległa 0:2 rozstawionej z numerem pierwszym w tych zawodach Turczynce Merve Dincel.