Udane zakończenie sparingów w wykonaniu Jaroty

Autor: | Zdjęcie: Maciej Biegański

Udane zakończenie sparingów w wykonaniu Jaroty - Zdjęcie główne

Miłosz Kowalski będzie jednym z najważniejszych punktów Jaroty w rundzie wiosennej | foto Maciej Biegański

Sport Za piłkarzami Jaroty Jarocin ostatni w zimowym okresie przygotowawczym sparing. Podopieczni Piotra Garbarka zmierzyli się tym razem na wyjeździe z Wartą Śrem.

Warta Śrem to kolejny piątoligowiec, z którym Jarota Jarocin sprawdziła swoje siły. Zespół ze Śremu rundę jesienną w trzeciej grupie swoich rozgrywek zakończył na pozycji lidera i wiosną będzie walczyć o to, żeby awansować do Artbud IV Ligi. Z Wartą mierzył się między innymi LZS Cielcza, który jednak poniósł porażkę 2:1.

Przebieg spotkania Warty Śrem z Jarotą Jarocin

Mecz był bardzo zacięty nietrudno było się zorientować, że obu ekipom zależało na tym, żeby wygrać ten pojedynek. Było to zwłaszcza widać w pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 2:2. Przez pierwszych czterdzieści pięć minut gole drużyny trenera Garbarka zdobyli Miłosz Kowalski i Jacek Pacyński. Dla pierwszego z nich był to kolejny gol z jedenastu metrów i widać, że skrzydłowy pewnie czuje się w tym elemencie gry. Gospodarze jednak udanie odpowiadali i dlatego też po pierwszych czterdziestu pięciu minutach mieliśmy remis.

Po przerwie do głosu w stu procentach dochodzili już tylko goście. Po raz drugi bramkarza Warty ukąsił Kowalski, a wynik na 4:2 ustalił wychowanek Jaroty - Tomasz Pilarczyk. Ostatni sparing przed wznowieniem rozgrywek JKS zakończył zatem z tarczą i w dobrych humorach podejdzie do rundy wiosennej.

2:4 Tomasz Pilarczyk

Jarota: Mikołaj Marciniak - Tomasz Pilarczyk, Krzysztof Matuszak, Dariusz Walczak, Mikołaj Kowalski - Zawodnik Testowany, Zawodnik Testowany, Łukasz Tomczak, Miłosz Kowalski - Jacek Pacyński, Dawid Idzikowski

Na zmiany wchodzili: Mateusz Hałas, Nikodem Roguszczak, Stanisław Rutkowski, Jakub Szymanek, Paweł Skórski

Trener: Piotr Garbarek

Kolejne spotkanie będzie już pierwszym oficjalnym w rundzie wiosennej dla JKS-u. W 1/16 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski podopieczni Piotra Garbarka zmierzą się z trzecioligową Pogonią Nowe Skalmierzyce. To spotkanie zaplanowane jest na środę, 13 marca. Pierwszy gwizdek na stadionie w Jarocinie padnie o godzinie 15:30.