Trzy polsko - włoskie złota lekkoatletycznych weteranów z Jarocina

Opublikowano: Aktualizacja:

SportJan Tomczak i Vincenzo Felicetti - dwaj lekkoatleci weterani, trenujący w Jarocinie - zdobyli swoje kolejne złote medale Mistrzostw Polski Masters!

Już 34. Mistrzostwa Polski Masters w lekkiej atletyce odbyły się na stadionie we Włocławku. Podobnie jak w poprzednich latach wzięło w nich udział dwóch zawodników trenujących na obiektach w Jarocinie - Jan Tomczak i mieszkający od kilku lat w Kadziaku Włoch Vincenzo Felicetti. Obaj sportowcy należą do najlepszych, nie tylko w Polsce, w swoich kategoriach wiekowych. Potwierdzili to również w tegorocznym narodowym czempionacie we Włocławku.

Jan Tomczak pewnie zwyciężył w konkursie skoku w dal w kategorii M-70. W swojej najlepszej próbie uzyskał odległość 4,60 m. Zawodnik Atlasu Jarocin wyraźnie wyprzedził pozostałych medalistów - Sylwestra Lorenza z AZS-u Poznań (4,37 m) i Tadeusza Gulbickiego z Dobrego Miasta (4,27 m).

Vincenzo Felicetti został zdecydowanie najlepszym sprinterem w kategorii M-75. Polski Włoch zdobył dwa złote medale. Wyraźnie zwyciężył zarówno w biegu nadystansie 100 m, jak i na 200 m. Na krótszym dystansie sprinterskim uzyskał czas 14,70 s i wyprzedził Ziggy Pakieta (czas 16,76 s) oraz Stanisława Niezgodę z Głogowa (czas 16,80 s). Na dłuższym dystansie Felicetti zwyciężył z ogromną przewagą (czas 29,70 s) nad Stanisławem Kmiecikiem z AZS-u Poznań (czas 34,17 s) i Stanisławem Niezgodą (czas 34,59 s.).

Obaj weterani przygotowują się do startu w Mistrzostwach Świata Masters w lekkiej atletyce, które rozpoczną się 13 sierpnia w szwedzkim Goeteborgu.