Trzecie ligowe zwycięstwo rugbystów Sparty Jarocin

SportRugbyści Sparty Jarocin pewnie kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa w tegorocznym sezonie I ligi rugby. W trzeciej kolejce wysoko 41:14 pokonali drużynę Rugby Wrocław.

Sparta Jarocin po raz trzeci w tym sezonie triumfowała w 1 lidze rugby piętnastoosobowego. Tym razem jarociniacy przyjmowali na swoim boisku Rugby Wrocław. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska sensacyjnie pokonała dwa tygodnie temu Posnanię, sprawiając w ten sposób dużą niespodziankę. Zatem nie wiadomo było czego się spodziewać po gościach.
Mecz szybko rozpoczęli Spartanie, otwierając wynik punktami swojego obrońcy, po sprytnym przechwycie piłki. Goście jednak mając nadzieję na wyrównane zawody, zaskoczyli jarociniaków tempem akcji i nadrobili błyskawicznie stratę. Widać było przewagę fizyczną Spartan, zarówno w kontakcie jak i młynie dyktowanym. Przełożyło się to na kolejną zdobycz punktową z pola autowego. Spartanie starali się prowadzić grę na połowie przeciwnika. Udało im się stopniowo zwiększać przewagę punktową, jednak goście nie zamierzali się poddawać, odgryzając się także kolejnymi punktami. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 24:14 (4 - 2 w przyłożeniach). Sprawa końcowego rozstrzygnięcia była nadal otwarta.
W drugiej połowie w drużynie Sparty na boisko weszli zawodnicy rezerwowi, którzy stanowili niewątpliwe wzmocnienie składu. Zwłaszcza, że to Wrocław w drugiej połowie dążył usilnie do odrobienia strat i nawet spędził więcej czasu na połowie Spartan. Jarocinacy bronili się jednak heroicznie i niejednokrotnie pod polem punktowym, a co najważniejsze skutecznie. W drugiej połowie nie stracili ani punktu! Natomiast gdy Sparta dochodziła do głosu, to swoje akcje finalizowała skutecznie zdobywając w tej częśći gry kolejne 17 punktów. Ostatecznie podopieczni Błazeja Kalinowskiego pewnie pokonali rywali 41:14.

- Niewątpliwie zespół zasłużył na pochwałę, szczególnie biorąc pod uwagę drugie czterdzieści minut. Obrona kosztowała nas dużo siły, jednak zmiennicy pozwolili
pracować przez cały mecz na najwyższych obrotach. Mogliśmy dołożyć jeszcze kolejnych kilka oczek, jednak w wielu sytuacjach brakowało lepszych indywidualnych decyzji lub odrobiny szczęścia. Pracować musimy nadal nad organizacją gry oraz nad stałymi fragmentami. Pojawiło się kilka nowych twarzy w zespole i nadal łapiemy zgranie. Trybiki w maszynie powoli nam się zazębiają. Gdy stworzymy kolektyw z dużego potencjału ludzkiego, jaki obecnie posiadamy, bez wątpienia będziemy walczyć o najwyższe cele w tym sezonie - z całym przekonaniem stwierdził trener Sparty Jarocin Błażej Kalinowski.

W kolejny weekend 1 liga pauzuje, natomiast za dwa tygodnie Sparta zmierzy się z Legią Warszawa. Oba te zespoły mają na koncie trzy zwycięstwa i zajmują wspólnie pierwsze miejsce z lidze z dorobkiem 14 punktów.

RK Sparta Jarocin - KS Rugby Wrocław 41:14 (24:14)
Punkty dla Sparty: Dmytro Prodeus 10 (2 P), Kacper Włodarek 6 (3 pd), Bartłomiej Karliński 5 (P), Maciej Brodzik 5 (P), Bartosz Włodarek 5 (P), Antoni Lignar 5 (P)
Punkty dla Rugby Wrocław: Francois Bloem 5 (P), Neville Muderere 5 (P), Dawid Białek 4 (2 pd)
Skład Sparty: Błażej Kalinowski, Sebastian Hoggan, Daniel Jaworski, Bartłomiej Karliński, Maciej Brodzik, Johan Conradie, Szymon Włodarek, Patryk Jankowski, Bartosz Włodarek, Filip Robakowski, Jacek Idzikowski, Kacper Włodarek, Brandon Gwara, Antoni Lignar, Dmytro Prodeus, Adrian Jakubek, Bartosz Tondaś, Łukasz Sieranski, Michał Hebda, Szymon Gibki, Maciej Żarczynski, Mateusz Soliński, Marek Wesołek, Andrzej Świerzewski