Trzeci z rzędu mecz z punktami Jaroty Jarocin

Autor: | Zdjęcie: Kuba Piotrowicz

Trzeci z rzędu mecz z punktami Jaroty Jarocin - Zdjęcie główne

Ivan Sukhenko w Golinie świętował trzeciego swojego gola w tym sezonie | foto Kuba Piotrowicz

SportJarota Jarocin trzeci raz z rzędu zdobyła punkty w rozgrywkach Artbud IV Ligi. Podopieczni Pawła Krysia zremisowali na wyjeździe z Polonią Golina 1:1.

Polonia Golina to jeden z czterech beniaminków Artbud IV Ligi. Zespół spod Konina pierwszy raz w swojej nowożytnej historii awansował w zeszłym sezonie na tak wysoki poziom rozgrywkowy. W tym z kolei zdobył do meczu z Jarotą sześć punktów. Podopieczni x na taki bilans zapracowali wygrywając jeden mecz, trzy remisując i jeden przegrywając. Dawało im to jedenaste miejsce w tabeli po pięciu kolejkach. Dodatkowym smaczkiem było to, że w drużynie Polonii gra trzech byłych wychowanków Jaroty - Jędrzej Ludwiczak, Mateusz Dunaj i Igor Skowron.

W porównaniu do zremisowanego spotkania z Koroną Piaski trener Paweł Kryś zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie. Jacka Pacyńskiego w podstawowej „11” zastąpił Oskar Olszewski. Z kolei Mikołaj Kowalski usiadł na ławce rezerwowych kosztem Krzysztofa Matuszaka.

Przebieg spotkania

Pierwszy kwadrans gry przebiegł spokojnie. Na celne uderzenie z kolei musieliśmy czekać aż do dwudziestej piątej minuty gry. Pierwsi czujność Mikołaja Marciniaka sprawdzili gospodarze. Ich nieco lepszą grę podkreślił gol zdobyty nieco ponad dziesięć minut później. Piłkę do siatki wówczas wpakował Krzysztof Budziński. Jarota jednak ruszyła do odrabiania strat. W 43. minucie bliski szczęścia był Mateusz Hałas, ale jego uderzenie powędrował nad poprzeczką. W doliczonym czasie z kolei bramkarza Polonii pokonał Ivan Sukhenko i na przerwę oba zespoły schodziły z remisowym wynikiem.

Po piętnastu minutach w szatniach pierwszą okazję w drugiej połowie mieli goście. Hałas dośrodkował piłkę na pole karne. Tej nie przeciął jednak żaden z zawodników Jaroty, a gracz Polonii, który niemal wpakował piłkę do własnej bramki. Futbolówka wylądowała jednak poprzeczce. W odpowiedzi minutę swój był klub mógł “ukarać” Mateusz Dunaj, ale jego wysiłki spełzły na niczym. Pomimo tego, że to Polonia przejęła inicjatywę w dalszej części meczu, to JKS nie pozwolił sobie zagrozić na tyle wystarczająco, by gospodarze mogli strzelić drugiego gola, tak więc mecz zakończył się remisem.

Polonia Golina - Jarota Jarocin 1:1 (1:1)

36’ 1:0 Krzysztof Budziński

45’ + 2 1:1 Ivan Sukhenko

Składy w spotkaniu Polonia Golina - Jarota Jarocin

Kolejne spotkanie Jarota Jarocin rozegra na własnym boisku. Jej przeciwnikiem będzie Drużyna Wiary Lecha Poznań. Początek tego meczu w sobotę, 7 września o godzinie 17:00.