Trudna, ale zwycięska przeprawa rugbystów Sparty w stolicy

Autor: | Zdjęcie: Paweł Witwicki/Archiwum

Trudna, ale zwycięska przeprawa rugbystów Sparty w stolicy - Zdjęcie główne

foto Paweł Witwicki/Archiwum

SportSparta Jarocin w swoim drugim meczu w nowym sezonie I ligi rugby pokonała w Warszawie Legię 12:6. Dla podopiecznych Bartosza Włodarka było to bardzo trudne spotkanie, ale mimo problemów Spartanie podtrzymali zwycięską serię w rozgrywkach I ligi.

W drugim meczu tego sezonu Sparta wyjechała do stolicy na pojedynek z Legią. Gospodarze, wzmocnieni gruzińskimi zawodnikami, ostrzyli sobie zęby na to, by pokonać mistrzów z Jarocina. Od samego początku rzucili się do ataku, co przełożyło się na ich szybkie prowadzenie 3:0, po skutecznym wykonaniu rzutu karnego. Praktycznie całą pierwszą połowę jarociniacy zmuszeni było do gry w obronie. Na szczęście wychodziło im to bardzo dobrze. Dzięki temu zawodnicy schodzili na przerwę przy minimalnym prowadzeniu gospodarzy.

Zaraz po przerwie to Spartanie rzucili się do ataków i zmuszali warszawiaków do błędów. Ci desperacko bronili się niezgodnie z przepisami, za co zostali ukarani dwoma żółtymi kartkami. W końcu Sebastian Jakubiak zameldował się na polu przyłożeń i dał Sparcie prowadzenie 5:3. Legii udało się odpowiedzieć drugim karnym i znów Sparta musiała gonić wynik, gdyż warszawianie prowadzili 6:5. Nasi rugbyści nie zwalniali tempa i zwycięskie przyłożenie zdobył Adam Dolata. Niestety okupił tę bohaterską akcję kontuzją. Skuteczne podwyższenie dołożył Kacper Włodarek i przez ostatnie minuty rugbystom Sparty pozostało skutecznie bronić wyniku. To się udało i Sparta pokonała ostatecznie Legię 12:6.

Warto zaznaczyć, że w zespole Sparty udanie debiutował Argentyńczyk Sebastián Hoggan, który dobrze wkomponował sie do jarocińskiego zespołu.
W kolejnym meczu Sparta zmierzy się w najbliższą sobotę o godz. 14.00 na boisku w Jarocinie z Budowlanymi Łódź.

Punkty dla Sparty: S. Jakubiak 5, A. Dolata 5, K. Włodarek 2.

Skład Sparty: Sebastian Jakubiak, Sebastián Hoggan, Łukasz Sierański, Adam Dolata, Maciej Brodzik, Damian Tomczak, Piotr Matuszak, Daniel Jaworski, Bartosz Włodarek, Kacper Włodarek, Andrzej Świerzewski, Patryk Jankowski, Szymon Włodarek, Jan Krajka, Jacek Idzikowski, Łukasz Bobek, Marcin Adamczewski, Oskar Gibki, Maciej Gilewski, Piotr Sopniewski, Mateusz Sobczak, Rafał Pohl