Sześć medali lekkoatletów Przełaju Żerków na koniec sezonu

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Sześć medali lekkoatletów Przełaju Żerków na koniec sezonu - Zdjęcie główne

Medaliści UKS-u Przełaj Żerków z Memoriału Mariana Głuszka we Wrześni | foto UKS Przełaj Żerków

Sport Juniorzy młodsi U-18 z UKS-u Przełaj Żerków udanie zakończyli sezon letnich startów na stadionach lekkoatletycznych. W swym ostatnim starcie zdobyli sześć medali podczas XV Memoriału Mariana Głuszka we Wrześni.

W zawodach, będących także Mistrzostwami Wielkopolski LZS Szkół i Powiatów, najlepiej spisali się płotkarze. Zawodnicy Przełaju Żerków zwyciężyli na "krótkich" płotkach zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. W biegu na 100 m ppł dziewcząt zwyciężyła Zofia Domańska uzyskując czas 15,83 s. Z kolei na dystansie 110 m ppł chłopców triumfował Marek Arndt z czasem 16,53 s. W sprincie na 100 m dziewcząt srebrny medal zdobyła Zuzanna Szóstek, osiągając na mecie czas 13,32 s. Z kolei na dystansie 1500 m dziewcząt drugie miejsce zajęła Paulina Walczak (czas 5.38,89 s). Brązowy medal w biegu na 400 m dziewcząt zdobyła Joanna Rosiejka (czas 1.06,78 s). Ukoronowaniem świetnego występu reprezentantów UKS-u Przełaj Żerków we Wrześni było zwycięstwo sztafety dziewcząt (Paulina Walczak, Zuzanna Szóstek, Joanna Rosiejka, Zofia Domańska) 4 x 100 m z czasem 53,18 s. W sumie lekkoatleci z Żerkowa przywieźli z Wrześni trzy złote medale, dwa srebrne i jeden brązowy.