Sprinter MKL-u Jarocin z brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy!

SportTylko dwa brązowe medale wywalczyła reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Europy U-23 w fińskim Espoo. Jeden z nich zdobyła męska sztafeta 4 x 100 m, w której w finale pobiegł sprinter MKL-u Jarocin Igor Bogaczyński!

Igor Bogaczyński wywalczył prawo startu w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U-23 w lekkoatletyce w fińskim Espoo na dwóch dystansach sprinterskich - 200 m i 400 m. W Finlandii jednak poświęcił swoje starty indywidualne po to, aby skoncentrować się na udziale w biegach sztafetowych na obu dystansach - 4 x 100 m i 4 x 400 m. Podopieczny Mateusza Gościniaka do eliminacji na dystansie 400 m w ogóle nie przystąpił, zaś na dystansie 200 m awansował do biegu półfinałowego, ale ten potraktował jedynie jako rozgrzewkę przed finałem biegu sztafetowego 4 x 400 m.

SPRINTER MKL-u JAROCIN BLISKI ZDOBYCIA DWÓCH MEDALI

W sobotę odbył się finał biegu rozstawnego 4 x 100 m. W eliminacjach polska sztafeta poradziła sobie bez zawodnika MKL-u Jarocin. W biegu finałowym Igor Bogaczyński wystawiony został na pierwszej zmianie. Spisał się bardzo dobrze. Przekazał pałeczkę Adamowi Łukomskiemu na jednej z czołowych pozycji. Po trzeciej zmianie, na której pobiegł Łukasz Żok, polska sztafeta była na prowadzeniu. Biegnącego na ostatniej zmianie Patryka Krupę zdołali niestety wyprzedzić reprezentanci Włoch i Francji, ale biało - czerwoni zdołali utrzymać trzecią pozycję i wywalczyli brązowy medal!

Blisko powtórzenia tego sukcesu była w niedzielę także sztafeta 4 x 400 m. Znów rozpoczynał ją Igor Bogaczyński, który wcześniej nie wystapił w biegu eliminacyjnym. Podopieczny Mateusza Gościniaka rozpoczął na pierwszej zmianie najszybciej (46,23 s) i przekazał pałeczkę Janowi Wawrzkowiczowi na pierwszej pozycji. Trzeci w polskiej sztafecie Patryk Grzegorzewicz otrzymał ją na trzecim miejscu i tę pozycję utrzymał. Biegnący na ostatniej zmianie Daniel Sołtysiak długo bronił medalowej pozycji, ale na ostatniej prostej zdołał go wyprzedzić reprezentant Turcji i tym razem Polska zajęła czwarte miejsce.

W Finlandii, oprócz Igora Bogaczyńskiego, wystąpiła także wychowanka MKL-u Jarocin Roksana Jędraszak. Zawodniczka reprezentująca obecnie AZS Poznań, ale trenująca nadal pod okiem Mateusza Gościniaka, wzięła udział w eliminacjach konkursu skoku w dal. W pierwszej próbie uzyskała wynik 6,10 m, ale w kolejnych dwóch nie zdołała go poprawić. Ten rezultat (znacznie gorszy od najlepszego w tym sezonie - 6,39 m), nie pozwolił aktualnej mistrzyni Polski seniorów awansować w Espoo do konkursu finałowego.