Reklama

Spotkali się z parą prezydencką i premier [WIDEO]

Opublikowano: pon, 20 lis 2017 19:07
Autor:

Spotkali się z parą prezydencką i premier [WIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Sport

Patrycja Adamkiewicz otrzymała gratulacje od prezydenta.

 

 

W niedzielę 19 listopada odbyła się uroczysta inauguracja Programu team100, do którego zakwalifikowali się m.in. sportowcy pochodzący z naszego terenu: Patrycja Adamkiewicz (AZS AWF Warszawa) i Szymon Krawczyk (Voster Uniwheels Team). W spotkaniu z utalentowanymi zawodnikami wzięli udział premier Beata Szydło, wicepremier Piotr Gliński, minister sportu Witold Bańka, prezes Polskiej Fundacji Narodowej Cezary Jurkiewicz oraz dyrektor Instytutu Sportu Urszula Włodarczyk.

Sportowcy, którzy znaleźli się w "grupie 100", będą mogli korzystać ze szkolenia związkowego, a także z indywidualnej ścieżki finansowania. Między uczestników projektu zostaną rozdzielone 4 mln zł rocznie (ok. 40 tys. zł na zawodnika). Beneficjenci w wieku 18-23 lata będą mogli je przeznaczyć na rozwój i doskonalenie umiejętności.

- Team 100 jest programem przeznaczonym dla utalentowanych zawodników, którzy staną się naszą sportową elitą w perspektywie najbliższych lat. Program skonstruowany jest tak, aby wspierał sportowca w obszarze procesu szkolenia oraz współzawodnictwa, ale również uczył odpowiedzialności i radzenia sobie w sytuacjach pozasportowych. Chcemy sprawdzić skuteczność modelu, który eliminuje zbędnych pośredników w dystrybucji środków sponsorskich i nauczyć młodych zawodników efektywnego inwestowania we własną karierę - mówił minister Witold Bańka cytowany przez oficjalną stronę PFN-u podczas konferencji, na której ogłoszono wejście w życie tego projektu.

Galerię zdjęć ze spotkania można obejrzeć na stronie ministerstwa sportu i turystyki - KLIKNIJ TUTAJ

Kilka dni wcześniej nasza taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz spotkała się z parą prezydencką. - Zostali na nie zaproszeni medaliści tegorocznej letniej i zimowej uniwersjady. Otrzymaliśmy od głowy państwa dyplomy z gratulacjami za postawę i wywalczenie medalu w tych zawodach - mówi pochodząca z Jarocina zawodniczka.

Uroczystość była transmitowana na żywo na fanpage'u Kancelarii Prezydenta RP. Podpinamy ją poniżej (Patrycja pojawia się w minucie 35:30)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE