Spartanie na inaugurację ligi pokonali Hegemona

Autor: | Zdjęcie: Damian Walkowiak

Spartanie na inaugurację ligi pokonali Hegemona - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin - Hegemon Mysłowice | foto Damian Walkowiak

SportW inauguracyjnym meczu nowego sezonu I ligi rugby Sparta Jarocin pewnie pokonała na stadionie miejskim w Jarocinie Hegemona Mysłowice 45:17.

Pierwszy mecz rundy jesiennej I ligi rugby zakończył się pokaźnym zwycięstwem z bonusem Sparty Jarocin. Podopieczni Błażeja Kalinowskiego wysoko pokonali Hegemona Rugby Mysłowice. Pierwsze punkty w nowym sezonie rugbyści Sparty zdobyli w 12. minucie spotkania. W sumie zawodnicy z Jarocina w pierwszej połowie trzykrotnie zameldowali się w polu punktowym przeciwników. Dwukrotnie udało się także skutecznie zdobyć podwyższenie. Dzięki temu na przerwę zawodnicy Sparty schodzili z wysokim i wydawało się bezpiecznym prowadzeniem 19:0.

Początek drugiej połowy był dla kibiców jarcińskiej drużyny z pewnością szokujący. Ekipa z Mysłowic w tej części meczu dość nieoczekiwanie postawiła Spartanom trudne warunki. Zawodnicy Hegemona wykorzystali kilka błędów rugbystów z Jarocina w szarżach indywidualnych i zblizyli się zaledwie na odległość dwóch punktów! Jednakże po zmianach dokonanych w składzie w drugiej połowie i "przebudzeniu" jarocińskiej ekipy w końcowych dwudziestu minutach punktowali już tylko Spartanie i zdołali odskoczyć rywalom na tyle, aby wysoko zwyciężyć z bonusem 45:17.

- Na pochwałę zasługuje formacja młyna za egzekwowanie stałych fragmentów, natomiast formacja ataku skutecznie kontratakowała przeciwnika. Do dopracowania z pewnością jest zespołowa i gra obronna - podsumował postawę swych podopiecznych w pierwszym meczu nowego sezonu Błażej Kalinowski.

Na uwagę zasługuje debiut w podstawowym składzie Sparty kolejnego utalentowanego wychowanka - Filipa Robakowskiego. Po niespełna dziesięciu latach treningów, rozpoczętych w najmłodszej grupie wiekowej, osiemnastoletni Robakowski zadebiutował w drużynie seniorów. Mimo młodego wieku na boisku zaprezentował sporą dojrzałość, świetnie odnajdując się w wielu trudnych sytuacjach meczowych.

Za dwa tygodnie 16 września Spartanie rozegrają kolejne "domowe" spotkanie, a rywalem będzie Rugby Club Arka Rumia. Starcia z tą drużyną są zwykle zacięte i dostarczają wielu emocji, dlatego z pewnością warto przyjść na ul. Maratońską i zobaczyć ten pojedynek na własne oczy.

Sparta Rugby Jarocin - Hegemon Rugby Mysłowice 45:17 (19:0)

Punkty dla Sparty: Kacper Włodarek - 15, Maciej Brodzik - 5, Szymon Włodarek - 5, Damian Tomczak - 5, Jacek Idzikowski - 5, Błażej Kalinowski - 5, Bartosz Włodarek - 5

Skład Sparty: Sebastian Jakubiak, Firu Hoggan, Błażej Kalinowski, Marcin Adamczewski, Maciej Brodzik, Damian Tomczak, Patryk Jankowski, Daniel Jaworski, Bartosz Włodarek, Kacper Włodarek, Konrad Gałczyński, Filip Robakowski, Szymon Włodarek, Andrzej Świerzewski, Jacek Idzikowski, Łukasz Sierański, Adrian Jakubek, Oskar Gibki, Jakub Nowacki, Krzysztof Świerzewski, Mateusz Sobczak, Bartosz Tondaś, Piotr Sopniewski