Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Sparta Jarocin

Sparta mistrzem jesieni w I lidze rugby - Zdjęcie główne

Mistrzowie jesieni w I lidze rugby | foto Sparta Jarocin

Sport Sparta Jarocin wygrała swój ostatni, szósty mecz w rundzie jesiennej I ligi rugby, pokonując w Rumii wicelidera rozgrywek, miejscową Arkę 31:25. Podopieczni Bartosza Włodarka z kompletem zwycięstw zostali mistrzem jesieni.

W ostatnim meczu rundy jesiennej Sparta Jarocin wygrała z bonusem w Rumii z wiceliderem i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli 1 ligi. Wynik w meczu na szczycie już w 4. minucie otworzył przyłożeniem Błażej Kalinowski, a skutecznie podwyższył Kacper Włodarek. Dziesięć minut później Arka odpowiedziała przyłożeniem, ale bez podwyższenia. Po kolejnych dziesięciu minutach prowadzenie podwyższył Maciej Brodzik, ale jeszcze przed przerwą Arkowcy zdążyli doprowadzić do remisu 12:12.

Sparta doskonale rozpoczęła drugą połowę, od akcji trwającej trzy i pół minuty, która składała się z 23 faz gry, a zakończyła przyłożeniem Bartosza Włodarka! Gospodarze jednak skutecznie odpowiedzieli, wychodząc na 8 punktowe prowadzenie. Ostatnie dwadzieścia minut należało jednak dla jarociniaków. Ponownie na polu punktowym zameldował się Bartosz Włodarek i Maciej Brodzik, a dwa podwyższenia dołożył Kacper Włodarek. Ostatnie minuty przebiegały w dość nerwowej atmosferze, co skończyło się żółtymi i czerwonymi kartkami, ale ostatecznie Sparta utrzymała prowadzenie i z kompletem zwycięstw przewodzi w ligowej tabeli.

RC Arka Rumia – RK Sparta Jarocin 25:31 (12:12)
RC Arka Rumia: Richman Gora 18 (2 P, pd, 2 K), Damian Stawicki 7 (P, pd,)
RK Sparta Jarocin: Bartosz Włodarek 10 (2 P), Maciej Brodzik 10 (2 P), Kacper Włodarek 6 (3 pd), Błażej Kalinowski 5 (P)
Żółte kartki: Damian Stawicki, Jakub Smoliński (RC Arka Rumia), Łukasz Sierański, Jan Krajka, Daniel Jaworski (RK Sparta Jarocin)
Czerwona kartka: Andrzej Świerzewski (RK Sparta Jarocin)

Skład Sparty: Daniel Jaworski, Błażej Kalinowski, Sebastian Jakubiak, Marcin Adamczewski, Maciej Brodzik, Krzysztof Ermanowicz, Damian Tomczak, Patryk Jankowski, Bartosz Włodarek, Kacper Włodarek, Jakub Nowacki, Szymon Włodarek, Oskar Gibki, Jan Krajka, Jacek Idzikowski, Łukasz Sierański, Andrzej Świerzewski, Konrad Gałczyński, Mateusz Sobczak