Sparta Jarocin z brązowym medalem I ligi rugby. Trudne warunki na boisku

Autor: | Zdjęcie: Walkowiak Fotografia

Sparta Jarocin z brązowym medalem I ligi rugby. Trudne warunki na boisku - Zdjęcie główne

Sparta Jarocin do swojej kolekcji dokłada brązowy medal I ligi rugby | foto Walkowiak Fotografia

SportKolejny sukces Sparty Jarocin w I lidze rugby. Podopieczni Błażeja Kalinowskiego zdobyli brązowy medal tych rozgrywek, pokonując Legię Warszawa aż 31:6! Mecz odbył się w trudnych warunkach - po ulewnym deszczu, na boisku pojawiły się kałuże.

Kto był rywalem Sparty?

Legia Warszawa to jeden z czołowych zespołów pierwszej ligi rugby. Zespół ze stolicy w tym sezonie zgromadził czterdzieści punktów, na które złożyło się osiem zwycięstw i sześć porażek. Jeden punkcik mniej zdobyty od Sparty zadecydował, że mecz o brąz był rozgrywany w Jarocinie.

Trudne warunki do gry o brązowy medal

Sobotnie przedpołudnie było w Jarocinie bardzo deszczowe. Ulewa, która przeszła nad naszym miastem nie ominęła także boiska przy ulicy Maratońskiej. Na placu gry powstały spore kałuże. Mimo tego sędziowie zadecydowali, by rozpocząć grę.

Przebieg spotkania Sparta Jarocin - Legia Warszawa

Na pierwsze punkty kibice musieli czekać aż do dziewiętnastej minuty gry. Zdobyli je z rzutu karnego goście. Sześć minut później Wojskowi podwyższyli swoje prowadzenie, znów wykorzystując rzut karny. Spartanie odpowiedzieli dopiero w 31. minucie. Dobrze rozegrany młyn zakończył przyłożeniem Kacper Włodarek i praktycznie cała przewaga gości stopniała. Ten sam zawodnik miał jeszcze szansę na wyprowadzenie jarociniaków na prowadzenie, ale nieco pomylił się przy kopnięciu przez słupy i wynik pozostał bez zmian aż do 36. minuty, kiedy to w dużym zamieszaniu gospodarze zdobyli kolejne przyłożenie. Sparta próbowała jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale w pierwszych czterdziestu minutach jej się to nie udało i do przerwy prowadziła tylko czterema punktami.

W drugiej połowie punktowali już tylko gospodarze. W pięćdziesiątej pierwszej minucie mieliśmy kolejne przyłożenie. Tym razem pięć „oczek” dołożył Szymon Włodarek. Za trzecim razem z podwyższenia skuteczny był także Kacper Włodarek i po 54 minutach gry przewaga Sparty była już naprawdę solidna.

Coraz silniejszy deszcz nie ostudził zapału miejscowych, ale na kolejne punkty musieliśmy czekać aż dwadzieścia minut. Po raz kolejny przyłożenie, ale także podwyższenie wykorzystał Kacper Włodarek. Wynik spotkania ustalił duet Brozik - Włodarek. Pierwszy dołożył swoje drugie przyłożenie, a drugi trzecie podwyższenie.

Sparta Jarocin - Legia Warszawa 31:6 (10:6)

Zmiany punktowe w spotkaniu

1’ 0:0

19’ 0:3

25’ 0:6

31’ 5:6

36’ 10:6

40’ + 2 10:6

51’ 15:6

54’ 17:6

74’ 22:6

76’ 24:6

79’ 29:6

80’ 31:6

80’ + 5 31:6

Punkty dla Sparty

16 - Kacper Włodarek

10 - Maciej Brodzik

5 - Szymon Włodarek

Sparta: Błażej Kalinowski, Sebastian Hoggan, Daniel Jaworski, Adam Dolata, Maciej Brodzik, Krzysztof Ermanowicz, Damian Tomczak, Patryk Jankowski, Bartosz Włodarek, Kacper Włodarek, Jakub Nowicki, Filip Robakowski, Szymon Włodarek, Oskar Gibki, Alan Jankowski oraz Maciej Kruszyński, Sebastian Jakubiak, Adrian Jakubek, Łukasz Sierański, Krzysztof Świerzewski, Piotr Matuszak, Łukasz Banasiak, Mateusz Soliński

Kto wygrał I ligę rugby w tym sezonie?

Wczoraj (1 czerwca) rozegrany został także mecz finałowy I ligi rugby. W nim Rugby Białystok pokonało Posnanię Poznań 24:0. Oznacza to, że w przyszłym sezonie ekipa z Podlasia zagra w Ekstralidze.

Byliście na meczu Sparty z Legią? Jakie macie wrażenia? Dajcie znać w komentarzach!