Sparta Jarocin nadal liderem I ligi rugby

Autor: | Zdjęcie: Damian Walkowiak

Sparta Jarocin nadal liderem I ligi rugby - Zdjęcie główne

Po porażce w Białymstoku rugbyści Sparty Jarocin wrócili na zwycięską ścieżkę w pojedynku z Legią Warszawa | foto Damian Walkowiak

SportRugbyści I ligi po zimowej przerwie powrócili na boiska. Zawodnicy Sparty Jarocin w pierwszym wiosennym meczu w Białymstoku doznali pierwszej porażki w lidze. W miniony weekend pokonali jednak groźną Legię Warszawa.

Sparta Jarocin rozpoczęła wiosenna rundę rewanżową od dalekiego wyjazdu do Białegostoku, gdzie niespodziewanie uległa miejscowym rugbystom 14:17, by tydzień później zrehabilitować się za pierwszą porażkę w sezonie i wygrać w Jarocinie z Legią Warszawa 21:7.

W Białymstoku Spartanie źle weszli w inauguracyjne spotkanie i dopiero przy stanie 0:17 rzucili się do odrabiania strat. Niestety dwa przyłożenia pozwoliły wywieźć z Podlasia jedynie defensywny punkt bonusowy. Ale warto zaznaczyć, że do ostatniej sekundy mieli szansę przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki przewadze, wypracowanej jesienią ten wypadek przy pracy nie miał wpływu na układ tabeli i Spartanie wciąż są na jej szczycie.

W sobotę 1 kwietnia na pierwszy mecz w tym roku w Jarocinie przyjechała stołeczna Legia, która wzmocniona zawodnikami krajowymi oraz zagranicznymi odgrażała się, że jedzie po zwycięstwo. Jarociniacy znów długo nie mogli zdobyć punktów, ale za to twarda obrona skutecznie niwelowała ataki warszawiaków. Do przerwy mieliśmy rzadko spotykany wynik w rugby, czyli 0:0. Po przerwie gospodarze dominowali na boisku, a gościom z bezradności puszczały nerwy, ale podczas męskich wymian zdań też niewiele mogli wskórać w starciu ze Wielkopolanami. Spartanie zdobyli trzy przyłożenia i wszystkie podwyższyli, natomiast legioniści zdołali jedynie zdobyć honorowe punkty w ostatniej akcji meczu.

Przed zawodnikami przerwa świąteczna i za dwa tygodnie, na wyjeździe, mecz na szczycie z wiceliderem 1 ligi Budowlanymi Łódź.

Rugby Białystok - Sparta Jarocin 17:14 (7:0)
Punkty dla Sparty: Sebastian Jakubiak 5 (P), Jakub Nowacki 5 (P), Kacper Włodarek 4 (2 pd).
Czerwona kartka: Paweł Tokarski (Białystok).

Sparta Jarocin - Legia Warszawa 21:7 (0:0)
Punkty dla Sparty: Kacper Włodarek 6 (3 pd), Błażej Kalinowski 5 (P), Bartosz Włodarek 5 (P), Jacek Idzikowski 5 (P).

Skład Sparty w meczu z Legią: D. Kalinowski, H. Firu, S. Jakubiak, M. Adamczewski, M. Brodzik, P. Matuszak, D. Tomczak, D. Jaworski, B. Włodarek, K. Włodarek, J. Idzikowski, Sz. Włodarek, O. Gibki, J. Nowacki, K. Gałczyński
Na zmiany wchodzili: Ł. Sierański, Ł. Bobek, E. Jankowski, M. Sobczak, P. Sopniewski, K. Ermanowicz, P. Jankowski