Ruszyło tegoroczne Grand Prix Polski w warcabach klasycznych

Autor: | Zdjęcie: UKS Komorzanka

Ruszyło tegoroczne Grand Prix Polski w warcabach klasycznych - Zdjęcie główne

Reprezntacja UKS Komorzanka Komorze w Miejskiej Górce | foto UKS Komorzanka

SportW Miejskiej Górce odbył się pierwszy turniej tegorocznej edycji Grand Prix Polski w warcabach klasycznych.

W nowej edycji nie nastapiły żadne zmiany. Warcabiści, tak jak w latach poprzednich, rywalizaują w czterech kategoriach - żaków (do lat 8), orlików (do lat 10), młodzików (do lat 13) i tak zwanej ekstralidze (powyżej 13 lat).

W pierwszym tegorocznym starcie reprezentanci UKS-u Komorzanka wywalczyli siedem medali - 2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. W kategorii dziewcząt do lat 8 dwie zawodniczki Komorzanki znalazły się na podium. Drugie miejsce zajęła Hanna Mettler, a trzecie Maja Ziaja.

W grupie dziewcząt do lat 10 zwyciężyła Danuta Bożejewicz, a w tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców triumfował Adam Przydryga.

W kategorii dziewcząt do lat 13 srebrny medal zdobyła Maja Rydz.

W grupie kobiet powyżej 13 lat drugie miejsce zajęła Patrycja Tomczak, a trzecie Aleksandra Łukomska.

Czworo podopiecznych Andrzeja Ziai znalazło się jeszcze tuż za podium - Aleksandra Kuś (żaczki), Jan Żukrowski (orlicy), Nikola Filipiak (młodziczki) i Franciszek Żukrowski (młodzicy).