Remis w pierwszym sparingu Jaroty [ZDJĘCIA]

Remis w pierwszym sparingu Jaroty [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne

SportJarota Jarocin przygotowuje się do rozpoczęcia sezonu 2024/2025. Podopieczni Pawła Krysia w pierwszym z trzech sparingów podejmowali UKS Śrem. Jak wyglądało to spotkanie?

Odwołany sparing w Krotoszynie

JKS miał swoje gry kontrolne rozpocząć w ubiegły piątek, 12 lipca. Niestety pogoda, która tego dnia była bardzo deszczowa sprawiła, że boisko w Krotoszynie nie nadawało się do gry i sparing z Astrą Krotoszyn musiał zostać odwołany, wobec czego starcie z UKS-em Śrem było pierwszym, jakie w sezonie 2024/2025 rozegrali żółto-czerwono-niebiescy.

Jarota w nowym sezonie bez dwóch kluczowych piłkarzy

W kadrze Jaroty zabrakło oczywiście dwóch kluczowych piłkarzy - Miłosza Kowalskiego i Dawida Idzikowskiego, o czym więcej pisaliśmy [TUTAJ]. O wypowiedź w tej kwestii poprosiliśmy trenera Pawła Krysia, który te zmiany w swoim zespole komentuje następująco:

Zrobili krok do przodu, jeżeli chodzi o swoją przygodę piłkarską, a miejmy nadzieję, że i karierę. Byłem świadomy, że ci zawodnicy opuszczą Jarotę. Życzę im powodzenia, oby wiodło im się jak najlepiej i miejmy nadzieję, że za chwilę będą nie w Kórniku a jeszcze wyżej. To dla nas bardzo duże osłabienie, bo Miłosz był zawodnikiem, który ciągnął zespół do przodu i strzelił dużo bramek, a Dawid to ostoja defensywy. Obaj piłkarze swoją grą zasłużyli, żeby pójść ligę wyżej.

UKS Śrem, to zespół, który w nadchodzącym sezonie będzie beniaminkiem drugiej grupy RedBox V Ligi. Drużyna prowadzona przez Dawida Cubala w zeszłym sezonie zdobyła mistrzostwo trzeciej grupy “okręgówki” i dzięki temu będzie miała szansę w nadchodzących rozgrywkach powalczyć o kolejny awans.

W składzie Jaroty poza wspomnianą dwójką Kowalski-Idzikowski w porównaniu do zeszłego sezonu zabrakło także Piotr Skokowskiego, Yuyi Fujikawy, który już nie grał w dwóch ostatnich meczach poprzedniej kampanii oraz młodych zawodników: Tomasza Pilarczyka i Wiktora Mąki.

I połowa. Sparingowe badanie się obu zespołów

Niemal cała pierwsza połowa polegała na tym, że oba zespoły badały się. Przez pierwsze dziesięć minut żadna z drużyn nie oddał nawet celnego strzału, choć Jarota miała swoje szanse po dośrodkowaniach Łukasza Tomczaka z rzutu wolnego i rzutu rożnego. Ten sam zawodnik oddał także pierwsze celne uderzenie w tym spotkaniu, które padło w dwudziestej minucie gry, ale bez problemu wyłapał je bramkarz UKS-u. Oba zespoły przez całą pierwszą połowę nie mogły znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Próbował, chociażby Jacek Pacyński, który tuż przed przerwą uderzył zza pola karnego, ale znów skończyło się tylko na celnym strzale i do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

II połowa. UKS lepiej wchodzi w drugą część gry.

Zespół gości zdecydowanie lepiej wszedł w drugą połowę. Zwłaszcza dobrze szła im po lewej stronie, gdzie dwukrotnie kończyły się akcje z oddanymi strzałami na bramkę Adama Sobczyka, ale albo były one niecelne, albo też dobrze w bramce zachował się młody bramkarz JKS-u.

II połowa. Jarota strzela, UKS szybko odpowiada

Na pierwszą poważniejszą akcję Jaroty w drugiej połowie musieliśmy czekać aż do siedemdziesiątej pierwszej minuty. Wówczas to dwójką akcję wykonali Mateusz Zmyślony i Bartosz Szyszka. Ten drugi popisał się płaskim strzałem z linii pola karnego i wyprowadził żółto-czerwono-niebieskich na prowadzenie. Zmotywowana sukcesem młoda drużyna JKS-u szukała kolejnych okazji i sto osiemdziesiąt sekund później swoją szansę miał Mateusz Hałas, ale jego uderzenie obronił bramkarz UKS-u. W siedemdziesiątej siódmej minucie gry mieliśmy jednak wyrównanie. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się nowy nabytek zespołu ze Śremu - Otoka Aristote. Jarota szukała zwycięskiej bramki i miała aż trzy okazję, ale najważniejsza z nich miała miejsce w ostatniej akcji spotkania, kiedy to zawodnik testowany poszedł z akcją prawą stroną i zagrał na linię pola karnego. Tam do piłki dopadł kolejny zawodnik testowany, który jednak posłał piłkę sporo ponad bramkę i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Jarota Jarocin - UKS Śrem 1:1 (0:0)

71’ 1:0 Bartosz Szyszka

77’ 1:1 Otoka Aristote

Jarota: Mikołaj Marciniak (46’ - Adam Sobczyk, 75’ - Jakub Woźniak) - Jakub Szymanek (46’ - Zawodnik Testowany), Piotr Stachowiak (46’ - Krzysztof Matuszak), Zawodnik Testowany, Mikołaj Kowalski (62’ - Jakub Tischer) - Jacek Pacyński (55’ - Bartosz Szyszka), Nikodem Roguszczak (62’ - Mateusz Zmyślony), Łukasz Tomczak - Paweł Skórski (55’ - Michał Mądrzak), Zawodnik Testowany (46’ - Zawodnik Testowany), Marcel Maćkowiak (46’ - Mateusz Hałas, 79’ - Marcel Maćkowiak)

Trener: Paweł Kryś

Paweł Kryś, trener Jaroty Jarocin

Dla nas to była kolejna jednostka treningowa, które rozpoczęliśmy 8 lipca. Na pewno było widać po chłopakach, że mocno pracujemy, bo w nogach mieli dość dużo. Pewnie każdy chciał, żeby to skończyło się zwycięstwem, ale dzisiaj nie jest to najważniejsze. Szansę dostali też nowi chłopacy z rocznika 2007 - zarówno z Jaroty, jak i Akademii Reissa Jarocin - także przetarli seniorską piłkę, co też było widać, ale przede wszystkim to była dla nas fajna jednostka treningowa.

Kolejne spotkanie sparingowe Jarota Jarocin rozegra w przyszłym tygodniu. Rywalem podopiecznych Pawła Krysia będzie Barycz Sułów. Mecz zaplanowano na środę, 24 lipca. O godzinie jego rozpoczęcia klub ma poinformować w swoich social mediach.