Pucharowe medale Bialych Tygrysów

Autor: | Zdjęcie: MUKS BIałe Tygrysy Jarocin

Pucharowe medale Bialych Tygrysów - Zdjęcie główne

Brązowe medale Pucharu POlski przywieźli do Jarocina bracia Dawid i Filip Guzkowie | foto MUKS BIałe Tygrysy Jarocin

SportW Toruniu rozegrano kolejne zawody tegorocznej edycji Pucharu Polski w taekwondo olimpijskim w kategorii juniorów i kadetów. Medale wywalczyli reprezentanci Białych Tygrysów Jarocin.

W kategorii juniorów doskonale spisały się dwie zawodniczki MUKS Białe Tygrysy Jarocin. W wadze 44 kg złoty medal zdobyła Michalina Wróbel, potwierdzając swoją krajową dominację. W swym pierwszym pojedynku Wróbel pokonała 2:0 Liliannę Łubińską z AZS-u AWF Poznań, a w półfinale, także w dwóch rundach, wygrała z jej klubową koleżanką Matyldą Szymczak. Bardziej zacięty był pojedynek finałowy, w którym podopieczna Józefiny Nowaczyk - Wróbel pokonała 2:1 Jagodę Wojtkowską z Rapidu Śrem. Z kolei w wadze 68 kg srebrny krążek zdobyła Klaudia Łyskawa. Najpierw w półfinale reprezentantka Białych Tygrysów wygrała 2:1 z Bożeną Gal z Koryo Mszana Dolna, a w finale nie zdołała sprostać Julii Nowak z Szakala Jeżyce.

W kategorii juniorów startowała także Magdalena Nowak. Jedyna reprezentantka UKS-u Taekwondo Jarocin w swej pierwszej walce w wadze 49 kg uległa 1:2 Wiktori Kantaniście z Oazy Kórnik i nie zdołała przebić się do strefy medalowej.

Kolejne dwa medale dla klubu MUKS Białe Tygrysy Jarocin wywalczyli w rywalizacji kadetów bracia Guzkowie. Obaj startowali w kategorii 53 kg i obaj suwerennie stanęli obok siebie na najniższym stopniu podium. W drodze po brązowy medal Filip Guzek najpierw pokonał 2:1 Kajetana Denisewicza z Sokoła Kościan, a następnie wygrał 2:0 z Tymonem Cieślińskim z Szakala Jeżyce. W pojedynku półfinałowym Filip uległ 1:2 Szymonowi Zielińskiemu z Hwaranga Września. Natomiast Dawid Guzek najpierw pewnie 2:0 pokonał Jana Świętonia z Tygrysa Kętrzyn, a następnie wygrał 2:1 z Natanielem Ołowniukiem z Grabu Janówka. W pojedynku półfinałowym Dawid przegrał 0:2 z Tomaszem Ormińskim z UKS-u 12 Bydgoszcz. Bez medalu pucharowe zmagania w Toruniu zakończył jedynie w kategorii 41 kg Miłosz Linkiewicz. W pojedynku o awans do półfinału Linkiewicz uległ 0:2 Tymoteuszowi Chybińskiemu z Centurii Toruń.