Autor: | Zdjęcie: Kuba Piotrowicz

Podwójna klęska Jaroty w kolejnym sparingu - Zdjęcie główne

Zdjęcie z meczu Jarota Jarocin - Świt Skolwin (Szczecin) | foto Kuba Piotrowicz

Sport W sobotnie południe w Łodzi rozegrane zostały sparingi, w których Jarota Jarocin mierzyła się z drużynami Widzewa Łódź. Podopieczni Piotra Garbarka dostali srogą lekcję futbolu od drużyn RTS-u.

Widzew Łódź - pierwsza drużyna tego klubu to tegoroczny beniaminek Ekstraklasy, który w zeszłym sezonie zajął 2. miejsce w Fortuna I Lidze. Rezerwy RTS-u w zeszłym sezonie z kolei grały w IV lidze, gdzie zajęły czwartą pozycję, a co za tym idzie w kampanii 2022/2023 również zagrają w tych rozgrywkach. Warto odnotować, że pierwszą drużynę Widzewa prowadzi Janusz Niedźwiedź, a więc trener, który dwukrotnie prowadził w swojej karierze JKS (2012, 2015-2017). Zawodnikiem pierwszej jedenastki zespołu z Łodzi jest z kolei Karol Danielak - wychowanek PUKS Antonio Jarocin oraz Jaroty Jarocin.

Widzew Łódź - Jarota Jarocin

Grano 45 minut

Najważniejsze wydarzenia spotkania

5’ GOOOOL Rzut rożny dla Jaroty. Dośrodkowuje zawodnik testowany i zdobywa gola bezpośrednio z kornera

13’ GOOOOL Spory błąd jednego z obrońców Jaroty. Odbiór piłkarzy Widzewa i mamy remis. Autorem gola Jakub Sypek

15’ GOOOOL Nie traci czasu Widzew. Niecałe sto osiemdziesiąt sekund po stracie pierwszej bramki oglądamy kolejną. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Juljan Shehu

16’ GOOOOL Pracowity dzień bramkarza Jaroty. Dopiero co wyciągnął on piłkę z siatki, a już musi to robić po raz kolejny po strzale Kristoffera Normana Hansena

17’ GOOOOL Jarota nie zdążyła się dobrze ustawić po stracie gola, a już przegrywała 4:1 po golu Filipa Zawadzkiego.

27’ GOOOOL Rzut wolny dla Widzewa. Do piłki podchodzi Jakub Sypek i precyzyjnym, pięknym strzałem pokonuje bramkarza Jaroty

37’ Kolejna szansa dla zespołu trenera Niedźwiedzia. Strzał z linii pola karnego dobrze wyłapuje jednak goalkeeper Jaroty

43’ Okazja na drugą bramkę dla Jaroty, jednak strzał zza pola karnego dobrze wyłapuje bramkarz Widzewa

45’ Gwizdek sędziego, który oznacza koniec pierwszego spotkania. Jarota przegrywa w nim z Widzewem 1:5.

Widzew Łódź - Jarota Jarocin 5:1

5’ 0:1 zawodnik testowany

13’ 1:1 Jakub Sypek

15’ 2:1 Juljan Shehu

16’ 3:1 Kristoffer Norman Hansen

17’ 4:1 Filip Zawadzki

27’ 5:1 Jakub Sypek

Widzew II Łódź - Jarota Jarocin

Grano dwie połowy. Pierwsza trwała 40 minut, druga 35.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

1’ GOOOOL Mecz się dobrze nie zaczął, a bramkarz Jaroty już musiał wyciągać piłkę z siatki po trafieniu Daniela Mąki

7’ Kolejna akcja rezerw Widzewa. Dośrodkowanie z prawej strony przecina jednak goalkeeper

12’ GOOOOL Rzut rożny dla drużyny z Łodzi. Dośrodkowanie zamienione na strzał głową, który jeszcze dobija Daniel Mąka

17’ W pole karne wbiega jeden z zawodników Widzewa II i jestem faulowany. Sędzia wskazuje na rzut karny

18’ GOOOOL “Jedenastkę” pewnie wykorzystuje Daniel Mąka. Tym samym kapitan Widzewa kompletuje hat-tricka

20’ GOOOOL Kolejny rzut rożny dla Łodzian. Dośrodkowanie strzałem głową i bramką wykańcza Daniel Chwałowski

34’ Kolejna akcja Widzewa II. Zagranie w pole karne po ziemi, które zostaje wybite na rzut rożny. Tym razem korner kończy się bez większych konsekwencji dla Jaroty

40’ Koniec pierwszej połowy Widzew II prowadzi z Jarotą 4:0

Najważniejsze wydarzenia II połowy

54’ GOOOOL Piąta bramka dla rezerw Widzewa, a jej autorem Bartłomiej Ciołak

64’ GOOOOL Rajd lewą stroną kończy się dośrodkowaniem, które na bramkę zamienia Filip Karawacki

70’ Pojedynczy akcent w postaci akcji Jaroty, który jednak bez problemu kończy się interwencją bramkarza Widzewa II

73’ GOOOOL Drugi w tym spotkaniu rzut karny dla zespołu z Łodzi wykorzystuje Jakub Juchacz

75’ GOOOOL Widzew II udowadnia, że był zdecydowanie zdecydowanie lepszym zespołem. Na 8:0 wynik spotkania ustala Bartłomiej Ciołak. Chwilę po tej bramce sędzia kończy mecz

Widzew II Łódź - Jarota Jarocin 8:0 (4:0)

1’ 1:0 Daniel Mąka

12’ 2:0 Daniel Mąka

18’ 3:0 Daniel Mąka (rzut karny)

20’ 4:0 Daniel Chwałowski

54’ 5:0 Bartłomiej Ciołak

64’ 6:0 Filip Karwacki

73’ 7:0 Jakub Juchacz (rzut karny)

75’ 8:0 Bartłomiej Ciołak

Powiedzieli po meczach

Piotr Garbarek, trener Jaroty Jarocin

Pierwszą część graliśmy z zawodnikami, którzy wczoraj nie załapali się do kadry bądź wystąpili w małym wymiarze w spotkaniu Ekstraklasy z Jagiellonią, Widzę w tym meczu jednak wiele rzeczy pozytywnych. Prowadziliśmy 1:0, a mogliśmy mieć na koncie dwie bramki już na samym początku meczu. Potem niestety przez złe wyprowadzenie piłki trzykrotnie Widzew to wykorzystał strzelając kolejne bramki. Nie możemy się jednak tych czterdziestu pięciu minut wstydzić pomimo porażki 5:1. O drugim spotkaniu nie ma co mówić, gdyż po prostu odbył się, byliśmy na boisku, przegraliśmy 8:0 i jedziemy do domu.

Kiedy kolejne spotkania Jaroty?

Przed zespołem trenera Piotra Garbarka jeszcze dwa sparingi. We wtorek 26 lipca w Gostyniu zagrają ze Śląskiem Wrocław U-19. Początek tego meczu o godzinie 12:00. Ostatni sparing odbędzie się w przyszłą sobotę 30 lipca. Wówczas JKS na własnym boisku podejmie Wartę Sieradz. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 12:30.

Kalendarz sparingów Jaroty Jarocin

• Jarota Jarocin vs. LKS Gołuchów 0:2
  • Jarota Jarocin vs. Świt Skolwin (Szczecin) 2:6
  • Widzew Łódź vs. Jarota Jarocin 5:1
  • Widzew II Łódź vs. Jarota Jarocin 8:0
  • Śląsk Wrocław U-19 vs. Jarota Jarocin - wtorek 26 lipca, godz. 12:00 (mecz odbędzie się w Gostyniu)
  • Jarota Jarocin vs. Warta Sieradz - sobota 30 lipca, godz. 12:30