Autor: | Zdjęcie: Profil facebookowy LZS Cielcza

Podsumowanie piłkarskiego weekendu - Zdjęcie główne

foto Profil facebookowy LZS Cielcza

SportKolejna kolejka rozgrywek w niższych ligach piłkarskich za nami. Jak poradziły sobie w niej drużyny z Ziemi Jarocińskiej?

Avia Kamionki - LZS Cielcza 9:1

Choć mecz pomiędzy Avią a LZS-em było starciem pomiędzy liderem a wiceliderem RedBox Klasy Okręgowej, gr. 4, to tak naprawdę wszystko było już jasne. Zespół z Kamionek jest bowiem już od dłuższego czasu pewny awansu do V ligi. Z kolei, „Czelsi” - po czwartkowym remisie Polonii Poznań z Liderem Swarzędz - była pewna udziału w barażach do szóstej klasy rozgrywkowej.

Na boisku dominowała jednak Avia. Strzelanie gospodarze rozpoczęli już w jedenastej minucie gry, za sprawą Patryka Cieśli. Po chwili było już 3:0, bowiem w 18. i 19. minucie na listę strzelców wpisali Michał Staszak i Oskar Nowak. Wynik pierwszej połowy na 4:0 pięć minut później ustalił Szymon Ślosarz. Zapowiadało się więc na powtórkę z rundy jesiennej (6:1 dla Avii).

Po przerwie „Czelsi” starała się odrobić straty, ale gol Jakuba Nowaka z 51. minuty gry okazał się jedynym dla gości. Od 66. minuty strzelali już tylko gospodarze. Szczególnie aktywny był Dominik Andrzejewski, który na przestrzeni czternastu minut popisał się hat-trickiem. Ostatecznie zatem spotkanie zakończyło się wynikiem 9:1 dla Avii, która tym samym podkreśliła, że awansowała do V ligi zasłużenie.

Avia Kamionki - LZS Cielcza 9:1 (4:0)

11’ 1:0 Patryk Cieśla
18’ 2:0 Michał Staszak
19’ 3:0 Oskar Nowak
24’ 4:0 Szymon Ślosarz
51’ 4:1 Jakub Nowak
66’ 5:1 Krzysztof Kołodziej
68’ 6:1 Kasper Stróżyk
74’ 7:1 Dominik Andrzejewski
87’ 8:1 Dominik Andrzejewski
88’ 9:1 Dominik Andrzejewski

LZS: R. Sobczak (Ż) - M. Szatkowski, P. Palczewski  (Ż) (77’ - F. Hoffmann), P. Szymczak, M. Stamierowski - J. Nowak, K. Zawacki, M. Zięciak (Ż) (kapitan), B. Roszyk (46’ - Ł. Zawacki) - K. Filipiak (73’ - M. Szewczyk), J. Bierła

LZS Stare Oborzyska - GKS Żerków 1:2

Jadąc w delegację do Starych Oborzysk, GKS Żerków mógł czuć się w roli faworyta. W końcu miejscowy LZS jest ostatnim zespołem w tabeli i przyszły sezon spędzi w Proton A-Klasie.

To, co mogło wydawać się, że będzie mieć miejsce, potwierdziło się dosyć szybko. Wynik spotkania w 11. minucie gry otworzył Adam Gabryszak. Chwilę później na 2:0 podwyższył Patryk Zalewski. Gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko jednym trafieniem - i to w doliczonym czasie gry. Autorem gola był Hubert Damrych, który na plac boju wszedł po przerwie.

LZS Stare Oborzyska - GKS Żerków 1:2 (0:2)

11’ 0:1 Adam Gabryszak
13’ 0:2 Patryk Zalewski
90’ + 3 1:2 Hubert Damrych

GKS: D. Wieliński - M. Hetmańczyk, T. Potocki (kapitan), K. Hetmańczyk, W. Kidoń - P. Zalewski (75’ - M. Cieślak), T. Szopny (80’ - J. Kardasz), B. Kujawa, M. Rzepa (Ż) - A. Gabryszak (85’ - J. Mikołajczak), P. Dolata

GKS Jaraczewo - PKS Racot 3:0

Z kolei, do Jaraczewa przybył dużo wyżej notowany PKS Racot. Oznaczało to, że faworytem będą goście. ” Gieksa” jednak na własnym stadionie tanio skóry nie sprzedaje.

Tak było także tym razem. Szczególnie aktywny był Patryk Rzepka, który strzelił wszystkie trzy bramki. Dwie padły w pierwszej połowie (w 13. i 45. minucie gry). Wynik spotkania wypożyczony z Jaroty Jarocin pomocnik ustalił w 69. minucie. Trzy punkty zostały zatem w Jaraczewie. A ich wagę podbija fakt, że PKS jest w tabeli zdecydowanie wyżej od GKS-u.

GKS Jaraczewo - PKS Racot 3:0 (2:0)

13’ 1:0 Patryk Rzepka
45’ 2:0 Patryk Rzepka
69’ 3:0 Patryk Rzepka

GKS: M. Wojciechowski - D. Wieliński, J. Adamkiewicz, M. Urbaniak, D. Józefiak - Patryk Rzepka, K. Tomczak (kapitan), D. Małecki - Przemysław Rzepka, K. Stefaniak, M. Nowak

Jarota II Witaszyce - Stal Pleszew 1:4

Po remisie ze Szczytem Szczytniki, na rezerwy Jaroty czekał dużo bardziej wymagający przeciwnik. Stal Pleszew, co prawda, nie walczy o awans do V ligi, ale jest w tabeli kilka pozycji wyżej od JKS-u.

Pierwsza połowa była jednak bardzo wyrównana i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron jako pierwsza ukąsiła Jarota. W 58. minucie meczu wynik otworzył Maciej Siekierski. Ostatni kwadrans to jednak popis gości. Najpierw stan gry wyrównał Maciej Karolak. Później dwukrotnie ukąsił Bartłomiej Bąkowski. Wynik spotkania w doliczonym czasie ustalił Łukasz Jańczak i to Stal pojechała do Pleszewa z trzema punktami, i sporą zaliczką bramkową.

Jarota II Witaszyce - Stal Pleszew 1:4 (0:0)

58’ 1:0 Maciej Siekierski
73’ 1:1 Maciej Karolak
79’ 1:2 Bartłomiej Bąkowski
85’ 1:3 Bartłomiej Bąkowski
90’ + 1 1:4 Łukasz Jańczak

Jarota II: A. Sobczyk - T. Pilarczyk, Sz. Bogaczyk, J. Ziętkowski, M.Kowalski (kapitan) - Ł. Tomczak, K. Matuszak (46’ - A. Maciejewski) - W. Wojtczak, B. Marciniak (86’ - G. Rebelka), M. Siekierski (70’ - W. Mąka) - D. Walczak (87’ - K. Woś)

Proton B-Klasa

W Proton B-Klasie, w derbach pomiędzy Gromem Golina a GKS-em Jaraczewo górą zdecydowanie byli gospodarze (7:0). Phytopharm Klęka pokonał 4:1 Stal II Pleszew. Na tarczy swoje starcia zakończyły GKS II Żerków (1:2 z Gromem Czeluścin) oraz Błękitni Sparta Kotlin (2:3 z Białym Orłem II Koźmin Wielkopolski).