Podia utalentowanej lekkoatletki z Goliny

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełąj Żerków

Podia utalentowanej lekkoatletki z Goliny - Zdjęcie główne

W Miedzyzdrojach Gabrysia Biernacka ustanowiła dwa swoje nowe rekordy życiowe | foto UKS Przełąj Żerków

Sport Gabriela Biernacka z UKS-u Przełaj Żerków wywalczyła dwa medale podczas Małego Memoriału Ireny Szewińskiej w Międzyzdrojach.

Po raz kolejny dużym talentem błysnęła młoda lekkoatletka z Goliny Gabrysia Biernacka. Zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków w miniony weekend wzięła udział w Małym Memoriale Ireny Szewińskiej, który rozgrywany był w Międzyzdrojach. Wystartowała w tych zawodach w dwóch konkurencjach w kategorii młodzików U-14.

W biegu na 100 m Biernacka zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal. W eliminacjach Gabrysia wygrała swoją serię, osiągając swój najlepszy wynik w karierze na tym dystansie - 13,11 s. Był to drugi wynik eliminacji. Finał potwierdził te rezultaty, na które wskazywały biegi eliminacyjne. Zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków w biegu finałowym pobiegła wspaniale, poprawiając swój osobisty rekord jeszcze o jedną dziesiątą sekundy (13.01 s). Gabrysia przegrała jedynie z o rok starszą Heleną Goliszewską z Ósemki Police (czas 12,53 s).

Z kolei w konkursie skoku w dal U-14 Gabrysia Biernacka zajęła trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. W swej najlepszej, trzeciej w konkursie, próbie młoda lekkoatletka z Goliny skoczyła na odległość 4,83 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. O siedem centymetrów dalej skoczyła złota medalistka Amelia Kacprzak z Żaka Pyrzyce. Natomiast sześć centymetrów dalej od Biernackiej wylądowała Goliszewska.