Płotkarskie finały lekkoatletów

SportJulia Idzikowska z MKL-u Jarocin i Marek Arndt z UKS-u Przełaj Żerków byli jedynymi reprezentantami swoich klubów w Mistrzostwach Polski Juniorów U-20 w lekkoatletyce, które w miniony weekend odbyły się w Radomiu.

Dwa kluby lekkoatletyczne z powiatu jarocińskiego - MKL Jarocin i UKS Przełaj Żerków - miały swoich reprezentantów podczas Mistrzostw Polski Juniorów U-20 w lekkiej atletyce. Co ciekawe, w obu przyoadkach byli to specjaliści od biegów płotkarskich.

Bardzo dobrze w Radomiu spisała się Julia Idzikowska. Reprezentantka MKL-u Jarocin w biegu eliminacyjnym na dystansie 400 m przez płotki znalazła się w czołowej ósemce zawodniczek, co pozwoliło jej zakwalifikować się do finału A, czyli bezpośrednej walki o medale. W decydującym biegu Idzikowska dotarła do mety w czasie 62,41 s, co pozowliło jej zająć siódme miejsce!

Jedyny przedstawiciel UKS-u Przełaj Żerków Marek Arndt wystartował na dwóch płotkarskich dystansach sprinterskich 110 m ppł i 400 m ppł i w obu biegach eliminacyjnych wywalczył kwalifikacje do finałów B. Na 400 m ppł w finale B ustanowił czasem 57,89 s swój nowy rekord życiowy i zajął w tym biegu drugie miejsce, zajmując ostatecznie dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Na krótszym dystansie 110 m ppł w biegu finału B zajął szóste miejsce i ostatecznie sklasyfikowany został na czternastej pozycji.

Warto nadmienić, że w rozegranych tydzień wcześniej Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych U-18, będących oficjalnie Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, piate miejsce w chodzie na 5000 m zajęłą Paulina Walczak. Zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków w Lublinie uzyskała czas 27.47,33 s.