Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Piotr Michalak wygrał finał krajowy zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie"! - Zdjęcie główne

Piotr Michalak mistrzem Polski w dwuboju la | foto UKS Przełaj Żerków

SportPiotr Michalak, uczeń Szkoły Podstawowej w Golinie i zawodnik UKS-u Przełaj Żerków, zwyciężył w kategorii chłopców w finale ogólnopolskim zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie"!

Finał ogólnopolski zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie", który rozegrany został w Toruniu, to nieoficjalne mistrzostwa Polski w dwuboju lekkoatletycznym i biegach przełajowych w kategorii dzieci U-12. W finale krajowym wzięli udział najlepsi zawodnicy wyłonieni w szesnastu eliminacjach wojewódzkich.

W dwuboju każdy z uczestników musiał wybrać po jednej z trzech konkurencji biegowych (dystanse 60 m, 300 m i 600 m) oraz technicznych (skok w dal, skok wzwyż,rzut piłeczka palantową). Wyniki uzyskiwane przez zawodników były przeliczane, według specjalnych tabel, na punkty.

W kategorii chłopców najlepsze rezultaty osiągnął uczeń SP w Golinie i zawodnik UKS-u Przełaj Żerków Piotr Michalak. W skoku w dal w najlepszej próbie osiągnął odległość 4,63 m (63 pkt), zaś w biegu na 60 m uzyskał czas 8,53 s (79 pkt). Łącznie wychowanek Sebastiana Waszkiewicza (w SP w Golinie) i podopieczny Dawida Bierły (w UKS-ie Przełaj Żerków) uzyskał 142 punkty. Drugie miejsce zajęli ex-aequo Wojciech Dykier z województwa pomorskiego (63 pkt za wynik w skoku wzwyż i 74 pkt za rezultat w biegu na 600 m) oraz Michał Machel z województwa warmińsko - mazurskiego (63 pkt za skok w dal i 74 pkt za czas biegu na 300 m) - obaj uzyskali po 137 punktów.

W finale dwuboju startowały także trzy zawodniczki reprezentujące UKS Przełaj Żerków. Znakomicie spisała się Marcelina Robak, która sklasyfikowana została na piątym miejscu w Polsce wśród dziewcząt z punktacją łączną 169 punktów (skok w dal - 4,23 m; 60 m - 9,07 s). Alicja Grygiel zajęła dziewiąte miejsce z sumą 146 punktów (skok w dal - 4,16 m; 300 m - czas 49,60 s). Natomiast Karolina Gembalska sklasyfikowana została na dwudziestej pierwszej pozycji z 76 punktami (skok w dal - 3,77 m; 600 m - 2.19,62 s).

Dwóch lekkoatletów UKS-u Przełaj Żerków wzięło także udział w finale zawodów w biegach przełajowych. Krzysztof Pluciński zajął ósme miejsce na dystansie 800 m w kategorii chłopćów U-12, zaś Jan Przybylski był dziesiąty na dystansie 1000 m w kategorii chłopców do U-14.