Piłkarki Jaroty liderkami IV ligi kobiet!

Autor: | Zdjęcie: Paweł Witwicki / Archiwum

Piłkarki Jaroty liderkami IV ligi kobiet! - Zdjęcie główne

Alicja Oczkowska zdobyła pierwszego gola dla Jaroty w Wolsztynie uderzeniem bezpośrednio z rzutu rożnego | foto Paweł Witwicki / Archiwum

SportPo zwycięstwie 3:0 w Wolsztynie nad miejscowym Gromem, piłkarki Jaroty Jarocin objęły prowadzenie w rozgrywkach IV ligi kobiet!

Swój czwarty mecz w tym sezonie IV ligi kobiet piłkarki Jaroty rozegrały w Wolsztynie z tamtejszym Gromem. Podopieczne Mirosława Czajki od początku spotkania przejęły inicjatywę. Ich przewaga najbardziej widoczna była w liczbie wykonywanych stałych fragmentów. Jeden z nich pozwolił zespołowi z Jarocina objąć w 24. minucie prowadzenie. Alicja Oczkowska strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego (!) zaskoczyła bramkarkę druzyny z Wolsztyna. Ekipa z Jarocina podwyższyła prowadzenie w 40. minucie, znów po rzucie rożnym. Tym razem wykonała go Zofia Łagoda, a sprytnym strzałem piętą popisała się Kinga Waszak, która wyprzedziła interweniujące piłkarki Gromu. W tej części gry kilka groźnych strzałów z rzutów wolnych, dyktowanych po faulach na Natalii Andrzejczak i Zofii Łagodzie, oddała jeszcze Oliwia Krysińska, ale przed przerwą Jarota prowadziła 2:0.

Po zmianie stron Grom zepchnął Jarotę do obrony. Już w 46. minucie zawodniczki z Wolsztyna miały doskonałą okazję do zdobycia gola kontaktowego. Sporo zamieszania w szeregach obronnych zespołu z Jarocina siały indywidualne akcje dobrze dryblujących środkowych rozgrywających Gromu. Jednakże blok obronny Jaroty, wspomagany przez Weronikę Spalony, a później wracającą do gry po ciężkiej kontuzji Marlenę Rebelkę, nie popełniał w tym spotkaniu większych błędów. Ukoronowaniem mądrej gry wszystkich formacji jarocińskiego zespołu był trzeci gol, zdobyty w 76. minucie przez Natalię Andrzejczak.

Po czterech kolejnych zwycięstwach piłkarki Jaroty zasłużyły na to, aby po remisie Lecha II Poznań z Lipnem Stęszew, choć przez tydzień zasiąść na fotelu lidera IV ligi.

Grom Wolsztyn - Jarota Jarocin 0:3 (0:2)

0:1 - Alicja Oczkowska (24.)

0:2 - Kinga Waszak (40.)

0:3 - Natalia Andrzejczak (76.)

Jarota: Ewelina Czajka - Julia Urna, Julita Urbańska, Aleksandra Nawrocka (76. Marlena Rebelka), Laura Cichoń, Weronika Spalony (88. Klaudia Sopniewska), Alicja Oczkowska, Zofia Łagoda (60. Martyna Galbierska), Oliwia Krysińska, Kinga Waszak (85. Karolina Prządka), Natalia Andrzejczak (80. Beata Wrembel)