Pierwszy międzynarodowy występ lekkoatletki Przełaju Żerków

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Pierwszy międzynarodowy występ lekkoatletki Przełaju Żerków - Zdjęcie główne

Gabrysia BIernacka na European Kids Athletic Game w Brnie | foto UKS Przełaj Żerków

SportGabriela Biernacka zajęła czwarte miejsce w biegu na 60 m oraz siódme miejsce w konkursie skoku w dal podczas European Kids Arhletics Game 2023, rozegranych w czeskim Brnie.

Zawodniczka reprezentująca Szkołę Podstawową w Golinie i UKS Przełaj Żerków po raz pierwszy wzięła udział w międzynarodowych zawodach lekkoatletycznych. European Kids Athletic Game, rozegrane w tym roku w czeskim Brnie, to nieoficjalne Mistrzostwa Europy dzieci w lekkoatletyce.

Gabrysia Biernacka wystartowała w Brnie w dwóch konkurencjach - biegu na 60 m oraz skoku w dal w kategorii U-11 (rocznik 2011). W obu spisała się doskonale. W kwalifikacjach biegu na 60 m (rozegrano aż 23 biegi eliminacyjne!) zawodniczka UKS-u Przełaj Żerków z czasem 8,23 s pewnie wywalczyła awans do finału A. W nim po raz kolejny poprawiła swój rekord życiowy (tym razem 8,22 s) i zajęła czwarte miejsce. Zwyciężyła Polka Nicola Dutka Wołoch z Wawelu Kraków (czas 7,92 s), przed Słowaczką Alexandrą Krupovą ze Slavii Trencin (czas 8,04 s) i Bośniaczką Danojlic Srną z Leotara Trebinje (czas 8,18 s).

W konkursie skoku w dal Biernacka również znalazła się w finale, w którym z wynikiem 4,55 m zajęła siódme miejsce (w eliminacjach spisała się jeszcze lepiej, poprawiając najlepszą odległością 4,63 m swój rekord życiowy). Również w tej konkurencji najlepsza okazała się Polka - Inga Surowiec (wynik 5,07 m), która wyprzedziła Czeszkę Olivię Greenovą (wynik 5,00 m) oraz Słowaczkę Alexandrę Krupovą (wynik 4,98 m).