Pierwszomajowy thriller. Jarota II Witaszyce zagrała z Mieszkiem Gniezno

Autor: | Zdjęcie: Kuba Piotrowicz

Pierwszomajowy thriller. Jarota II Witaszyce zagrała z Mieszkiem Gniezno - Zdjęcie główne

foto Kuba Piotrowicz

Sport Jarota II Witaszyce zainaugurowała swoją przygodę w Wojewódzkim Pucharze Polski. Rezerwy JKS-u w 1 / 8 finału podejmowały na własnym boisku Mieszko Gniezno.

Kto był rywalem Jaroty II?

Mieszko Gniezno to czwartoligowy zespół. Podopieczni Przemysława Urbaniaka w obecnym sezonie są wiceliderem tych rozgrywek i do samego końca będą walczyć o ponowny awans do III ligi, gr. 2. Jak do tej pory bilans ekipy z pierwszej stolicy Polski wygrała czternaście spotkań, pięć zremisowała i poniosła sześć porażek.

Skład Jaroty II

W teorii dziś na boisko powinni wybiec piłkarze rezerw Jaroty Jarocin prowadzeni na co dzień przez Krzysztofa Matuszaka. W praktyce zobaczyliśmy dziś piłkarzy Piotra Garbarka, którzy na co dzień grają w III lidze, gr. 2.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

11’ GOOOOL Damian Garstka wykorzystuje rzut karny, który został podyktowany po zagraniu ręką w szesnastce Adama Saktury.
15’ Jarota ma szansę odpowiedzieć, ale bramkarz Mieszka broni strzał głową jednego z graczy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w wykonaniu Sebastiana Kamińskiego.
15’ Kontra gości. W sytuacji sam na sam Jakub Baut wygrywa jednak pojedynek z Jakubem Hoffmannem.
18’ GOOOOL Mieszko podwyższa prowadzenie. Obrońcy Jaroty dość pewnie wybijają centrę z rzutu rożnego. Futbolówka po chwili trafia jednak pod nogi graczy gości. Przy kolejnej centrze niepilnowany jest Adrian Franczak i to on strzela bramkę głową.
20’ GOOOOL Czyżby szykowała nam się powtórka ze Szczecina? 3:0 dla gości. Błędy Dawida Idzikowskiego i Piotra Stachowiaka sprawiają, że jeden z piłkarzy Mieszka przebija się lewą stroną. Przy zagraniu wzdłuż bramki piłkę do niej pakuje Wojciech Kryger, tak więc mamy trafienie samobójcze.
31’ GOOOOL Jarota odpowiada po raz pierwszy! Po dość dużym zamieszaniu w polu karnym piłkę w siatce po strzale głową umieszcza Szymon Komendziński.
39’ Niezła akcja gospodarzy. Kończy się ona strzałem Sebastiana Kamińskiego zza pola karnego. Grę rozpocznie jednak bramkarz Mieszka.
43’ Akcja JKS-u po prawej stronie. Na pole karne piłkę wrzucił Piotr Stachowiak, jednak minimalnie strzał po centrze przestrzelił Miłosz Kowalski.
45’ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jarota II przegrywa z Mieszkiem 1:3.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

50’ Rzut rożny dla Jaroty. Radzi sobie z nim obrona Mieszka. Po chwili jeszcze jedna wrzutka. Strzał głową oddaje Adam Saktura, jednak kończy się to tylko kolejnym kornerem.
56’ GOOOOL Jarota strzela drugą bramkę. Faulowany w polu karnym był Sebastian Kamiński. Do jedenastki podszedł Adrian Ratajczyk. Piłka po słupku wpadła do bramki Filipa Budasza.
69’ Akcja Jaroty po lewej stronie. Kończy się ona strzałem Sebastiana Kamińskiego, który jednak na rzut rożny paruje bramkarz gości.
75’ GOOOOL Jarota doprowadza do remisu. Na pole karne wrzucał Dawid Idzikowski. W powietrzu najwyżej znalazł się Emil Jędraszak i to on zamienił centrę na gola.
83’ Kolejna niezła akcja JKS-u po lewej stronie. Kryger zagrywa do Kamińskiego, ale jego uderzenie broni Budasz.
88’ GOOOOL Rzut wolny dla Jaroty. Na pole karne wrzuca Kamiński. Głową uderza Saktura. Mamy zamieszanie w polu karnym i ostatecznie piłkę do własnej bramki kieruje Miłosz Brylewski.
88’ Pierwsza poważniejsza akcja gości w drugiej połowie. Strzelał Kacper Hoffmann, ale spokojnie interweniował Jakub Baut.
90’ + 4 Koniec spotkania. Jarota II Witaszyce pokonuje Mieszko Gniezno i przechodzi do ćwierćfinału wojewódzkiego Pucharu Polski.

Jarota II Witaszyce -  Mieszko Gniezno 4:3 (1:3)

11’ 0:1 Damian Garstka (rzut karny)
18’ 0:2 Adrian Franczak
20’ 0:3 Wojciech Kryger (sam.)
32’ 1:3 Szymon Komendziński
56’ 2:3 Adrian Ratajczyk (rzut karny)
75’ 3:3 Emil Jędraszak
88’ 4:3 Miłosz Brylewski (sam.)

Jarota II: Jakub Baut (Ż)- Piotr Stachowiak (75’ - Szymon Soiński), Dawid Idzikowski, Adam Saktura, Wojciech Kryger - Michał Marszałkiewicz, Szymon Komendziński (87’ - Wojciech Lamprecht) - Sebastian Kamiński (kapitan), Patryk Pech (55’ - Emil Jędraszak), Miłosz Kowalski (Ż) - Adrian Ratajczyk

Trener: Piotr Garbarek

Mieszko: Filip Budasz - Krzysztof Wolkiewicz (46’ - Nikodem Szociński (Ż)), Miłosz Brylewski (Ż), Adrian Franczak, Jakub Hoffmann - Marcel Góralski (80’ - Vasyl Kuzyk (Ż)), Aleksander Pawlak - Stanisław Piotrowski (49’ - Kacper Hoffmann (Ż)), Patryk Kryszak, Kacper Zimmer - Damian Garstka (kapitan)

Trener: Przemysław Urbaniak

Piotr Garbarek, trener Jaroty Jarocin

Dzisiejszy mecz to było takie typowe spotkanie pucharowe. Na tym etapie nie ma już słabych drużyn i widać to było po Mieszku, który walczy o awans do III ligi, co też pokazali na boisku. Najgorsze są straty bramek. Spowodowane są one naszym brakiem koncentracji i indywidualnym wyprowadzeniem piłki. Dokładnie takie same błędy przytrafiły nam się w meczu ze Świtem. Dziś udało nam się odrobić straty, ale w lidze takie coś może być niemożliwe i dlatego musimy zdecydowanie to poprawić i to już w najbliższym meczu. Niemniej jednak szacunek dla chłopaków, że ze stanu 0:3 doprowadzili do wyniku 4:3.

Z kim Jarota II Witaszyce zagra w kolejnej rundzie Wojewódzkiego Pucharu Polski?

W kolejnej rundzie spotkania Jarota II Witaszyce zagra z trzecioligową Pogonią II Skalmierzyce, która w 1 / 8 finału pokonała Noteć Czarnków. Na razie jeszcze nie wiadomo kiedy dojdzie do tego spotkania. Wstępne plany WZPN-u zakładają jednak termin 10 maja. Czy rzeczywiście wtedy do niego dojdzie? Trudno na to pytanie odpowiedzieć, bowiem wówczas miały się odbyć wszystkie ćwierćfinały. Tymczasem wiele zespołów przełożyło na ten termin swoje mecze 1 / 8 finału. Czy Jarota II znów wystawi pierwszy skład?

Wszystko zależy od tego, jak nam się ułoży terminarz i jakie będziemy mieli zasoby ludzkie - mówi lakonicznie trener Piotr Garbarek.

Kiedy kolejne mecze Jaroty Jarocin i Jaroty II Witaszyce?

Jarota II Witaszyce kolejny swój mecz rozegra już w środę 3 maja. Będzie to spotkanie 23. kolejki RedBox Klasy Okręgowej, gr. 6. Jej rywalem będzie Pelikan Grabów nad Prosną. Należy się jednak spodziewać, że na boisko wybiegną piłkarze, którzy na co dzień grają w rezerwach Jaroty. Pierwszy skład bowiem będzie szykował się do meczu z Unią Solec Kujawski. Zaplanowany on jest na sobotę 6 maja na godzinę 17:00. Środowy mecz rezerw rozpocznie się z kolei o godzinie 17:30.