Pierwsze dwie porażki Jaroty w sezonie 2024/2025

Pierwsze dwie porażki Jaroty w sezonie 2024/2025 - Zdjęcie główne
Zobacz
25
zdjęć

foto Kuba Piotrowicz

SportJarota Jarocin wchodzi w ostatni okres przygotowań przed startem rozgrywek IV ligi. Podopieczni Pawła Krysia w ciągu trzech dni rozegrali dwa sparingi - z Talentem Warszawa U-18 oraz Baryczą Sułów. Jak im poszło?

Przegrany poniedziałkowy test

Poniedziałkowy sparing JKS-u z drużyną Talentu Warszawa obfitował w sporo emocji i dużo goli. Ostatecznie padło ich pięć, a lepsi okazali przyjezdni, którzy goszczą w Jarocinie w ramach obozu. Talent pokonał Jarotę 3:2. W drużynie JKS-u bramki strzelali jeden z piłkarzy testowanych oraz Michał Mądrzak, a więc jeden z młodych zawodników, którzy stawiali pierwsze kroki w seniorskiej piłce w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu.

Kto był rywalem Jaroty w środę?

LKS Barycz Sułów to zespół grający w dolnośląskiej IV lidze, który w ubiegłym sezonie zajął trzecie miejsce w tych rozgrywkach, zdobywając siedemdziesiąt siedem punktów i wygrywając dwadzieścia cztery mecze oraz remisując i przegrywając po pięć. Oprócz tego drużyna ta wygrała Wojewódzki Puchar Polski w swoim województwie i w nadchodzącym sezonie zagra w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski. Przed Jarotą zapowiadał się więc trudny test.

Skład Jaroty na spotkanie z Baryczą

W składzie JKS-u pojawiło się kilku testowanych piłkarzy. Część z nich grała już kiedyś w żółto-czerwono-niebieskich barwach i istnieje spora szansa, że znów będą je reprezentować. Jeśli chodzi o pozostałą kadrę, to nie uległa ona zmianie w stosunku do spotkania z UKS-em Śrem.

Żaden z tych zawodników nie jest zawodnikiem Jaroty i cały czas nie wiemy, czy do nas dołączą. Zobaczymy co się wydarzy, ale ja bym chciał, żeby wzmocnili kadrę - mówi o testowanych piłkarzach trener Jaroty Paweł Kryś.

I połowa. Barycz kontroluje grę, Jarota poluje na kontry

Od samego początku to goście utrzymywali sie zdecydowanie dłużej przy piłce i stwarzali sobie okazje do strzałów na bramkę Mikołaja Marciniaka. Były one jednak mocno niecelne. Jarota z kolei polowała na kontry. Taka miała miejsce w ósmej minucie gry, kiedy to do piłki doszedł jeden z testowanych graczy, ale nieznacznie się pomylił. Na celne uderzenie musieliśmy poczekać do czternastej minuty gry. Wówczas to Barycz miała okazję na gola, ale dobrze zachował się w bramce Marciniak. Przyjezdni jednak kontrolę meczu zamienili w końcu na pierwszego gola. W 19. minucie po dośrodkowaniu na bliższy słupek z rzutu rożnego i strzale głową ekipa z Dolnego Śląska wyszła na prowadzenie.

I połowa. Goście zdobywają kolejne bramki

Barycz po strzelonym golu szukała kolejnych trafień i takie znalazła. Najpierw w trzydziestej minucie po wrzutce z prawej strony i strzale pod poprzeczkę podwyższyła ona na 2:0. Mimo sygnalizacji sędziego liniowego o spalonym główny arbiter uznał gola. Pięć minut później goście mieli już trzybramkową przewagę. Tym razem napastnik przyjezdnych skutecznie wykończył kontrę i wysokim strzałem pokonał on Marciniaka. W końcówce pierwszej połowy Jarota miała jeszcze okazję na bramkę do szatni, ale nieznacznie pomylił się jeden z testowanych piłkarzy.

II połowa. Barycz nie zmienia stylu gry i strzela kolejne gole

Po zmianie stron goście kontynuowali swoją grę i skutecznie podwyższali prowadzenie. Pierwszy gol w drugiej połowie padł w pięćdziesiątej drugiej minucie meczu. Po akcji z prawej strony jeden z graczy z Sułowa wykończył ją strzałem głową. Sytuację próbował jeszcze ratować bramkarz Jaroty, ale ostatecznie skapitulował. Barycz miała swoje kolejne sytuacje i mogła spokojnie szybciej podwyższyć prowadzenie, ale ostatecznie zrobiła to w 64. minucie. Wówczas jeden z jej piłkarzy oddał uderzenie z pierwszej piłki i nie dał szans na interwencję Marciniakowi. Kolejne gole padały siedemdziesiątej drugiej i siedemdziesiątej piątej minucie spotkania. W końcówce Jarota szukała choćby honorowego trafienia, ale niestety brakowało uderzenia na bramkę. Ósmego gola zdobyli za to goście i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:8.

Jarota Jarocin - Talent Warszawa U-18 2:3 (1:1)

1:0 zawodnik testowany

1:1

2:1 Michał Mądrzak

2:2

2:3

Jarota (I połowa): Mikołaj Marciniak - zawodnik testowany, Piotr Stachowiak, Krzysztof Matuszak, Mikołaj Kowalski - Nikodem Roguszczak - Paweł Skórski, zawodnik testowany, Łukasz Tomczak, Bartosz Szyszka - zawodnik testowany

Jarota (II połowa): Adam Sobczyk (Jakub Woźniak) - Jakub Szymanek, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany - Jakub Tischer, Mateusz Zmyślony, Michał Mądrzak - zawodnik testowany, zawodnik testowany, Marcel Maćkowiak

Trener: Paweł Kryś

Jarota Jarocin - LKS Barycz Sułów 0:8 (0:3)

19’ 0:1

30’ 0:2

35’ 0:3

52’ 0:4

64’ 0:5

72’ 0:6

75’ 0:7

89’ 0:8

Jarota: Mikołaj Marciniak - zawodnik testowany (84’ - Jakub Szymanek), Piotr Stachowiak (Ż), Krzysztof Matuszak (Ż), Mikołaj Kowalski (68’ - zawodnik testowany) - Nikodem Roguszczak - Paweł Skórski (78’ - Michał Mądrzak), Łukasz Tomczak, zawodnik testowany, Jacek Pacyński (68’ - Bartosz Szyszka) - zawodnik testowany (55’ - Mateusz Hałas)

Paweł Kryś, trener Jaroty Jarocin

Myślę, że wynik podsumowuje klasę obu zespołów. Barycz Sułów złożona z dwudziestu piłkarzy, którzy wiedzą co chcą robić na boisku i na pewno będą pretendentem do walki o awans. Przed nami jeszcze jeden sparing - gdzie każdy próbuje i testuje. Choć gramy z Ostrovią, czyli ligowym rywalem, to mimo wszystko, czym innym będzie mecz ligowy a czym innym wspomniany sparing. To zupełnie inne granie, każdy jest na innym etapie treningów. My zaczęliśmy dosyć wcześnie, chłopacy mają już sporo treningów w nogach i sparingi nie będą odzwierciedlać tego, czego będzie można się spodziewać po rozgrywkach ligowych.

Kolejne spotkanie Jarota rozegra w nadchodzący weekend. Będzie to ostatni sparing przed startem sezonu. Rywalem podopiecznych Pawła Krysia będzie ligowy rywal - Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania w sobotę 27 sierpnia o godzinie 11:30.