Pierwsze derby w sezonie nie dla Jaroty [ZDJĘCIA]

Sport W piątej kolejce III ligi, gr. 2 Jarota Jarocin podejmowała na własnym boisku Polonię Środa Wielkopolska. Jak w pierwszych w tym sezonie derbach wypadli piłkarze Piotra Garbarka?

Polonia Środa Wielkopolska - od kilku sezonów stały uczestnik rozgrywek III ligi, gr. 2. Zespół Marcin Duchały walczy między innymi z Jarotą o to, kto będzie najlepszym zespołem z Wielkopolski na niższych szczeblach rozgrywkowych. W tym sezonie Polonia do meczu z Jarotą miał bilans 2-2, a więc dwa zwycięstwa i dwie porażki.

Trener Piotr Garbarek postawił ponownie na jedenastkę, która w trzech spotkaniach zdobyła siedem punktów, co należało uznać za bardzo dobry prognostyk tuż przed derbami z Polonią.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

1’ Zaczynamy pierwsze w tym sezonie derby Wielkopolski z udziałem Jaroty.

5’ Rzut rożny dla Jaroty. Piotr Skokowski krótko rozgrywa piłkę do Dawida Idzikowskiego. Ten wstrzela w piłkę w pole karne. Po krótkim zamieszaniu futbolówka ląduje tuż przed “16”, gdzie dopada do niej Sebastian Kamiński, który jednak uderza niecelnie.

9’ Rzut karny dla Jaroty. Skokowski z autu do Mikołaja Jankowskiego. Ten podał do Emila Jędraszka, który został sfaulowany przez Aleksandra Kluczyńskiego. Sędzia nie wahał się i pokazał na jedenasty metr od bramki.

10’ GOOOOL Jarota obejmuje prowadzenie. Do rzutu karnego podszedł Krzysztof Bartoszak, którego strzał z jedenastu metrów obronił Przemysław Frąckowiak. Bramkarz Polonii odbił piłkę jednak w taki sposób, że ta trafiła pod nogi napastnik JKS-u a ten przy dobitce już się nie pomylił.

18’ Rzut wolny dla Polonii. Dośrodkowanie na pole karne, gdzie celny strzał głową oddaje Piotr Skrobosiński, ale skutecznie interweniuje Sebastian Lorek.

22’ Rzut wolny dla Jaroty. Wrzutka na Idzikowskiego. Ten nie gra w tempo w kierunku Marcina Maćkowiak przez co piłka wylatuje na aut.

33’ GOOOOL Polonia wyrównuje w Jarocinie. Goście ze Środy mieli dwa rzuty rożne. Pierwszy nie stanowił większe zagrożenia dla JKS-u. Za to przy centrze z drugiego najlepszy w powietrzu okazał się Piotr Wujec, który doprowadził do wyrównania strzałem głową.

39’ Szansa dla Jaroty na odzyskanie prowadzenia. Wrzutkę z prawej strony niecelnym strzałem zamyka jednak Jędraszak.

45’ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w starciu Jaroty z Polonią remis 1:1

Najważniejsze wydarzenia II połowy

46’ Wznawiamy derby pomiędzy Jarotą Jarocin a Polonią Środa Wielkopolska.

48’ Niezłe zagranie Damiana Buczmy w kierunku Bartosza Bartkowiak, ale szybszy przy piłce jest Sebastian Lorek, który nie pozwala się pokonać po raz drugi w tym meczu.

57’ Z prawej strony pola karnego niezłą sytuację miał Jędrzej Drame, ale ponownie górą Sebastian Lorek.

59’ Koronkowa akcja piłkarzy Polonii. Silny strzał Bartkowiaka. Po raz kolejny świetnie w bramce Lorek.

64’ Sebastian Kamiński otrzymuje podanie od Szymona Komendzińskiego i uderza na bramkę Frąckowiaka. Strzał jest celny, ale łatwy do wybronienia przez goalkeepera gości.

77’ Podanie z głębi pola trafia do Damian Buczmy. Ten jednak strzela w miejsce, w którym stoi Lorek.

81’ GOOOOL Polonia obejmuje prowadzenie w meczu z Jarotą. Najpierw strzał Bartkowiaka świetnie broni Lorek. Po chwili jednak musi wyciągać piłkę z siatki, gdyż odbitą futbolówkę do bramki kieruje Jakub Giełda.

87’ Druga żółta, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany zostaje rzerwowy orbońca Jaroty - Szymon Soiński. Gospodarze będą więc kończyć mecz w “10”

90’ Do drugiej połowy doliczonych zostaje pięć  minut

90’ + 1 Akcja po prawej stronie zakończona zejściem Sebastiana Kamińskiego do środka. Jego strzał mija jednak minimalnie bramkę Przemysława Frąckowiaka.

90’ + 2 Kontra Polonii. Szansę na zamknięcie rywalizacji miał Krystian Pawlak. Napastnik Polonii strzelił jednak wprost w Dawida Idzikowskiego.

90’ + 5 Koniec spotkania. Jarota Jarocin w pierwszych w tym sezonie dla siebie derbach przegrywa z Polonią Środa Wielkopolska 1:2.

Jarota Jarocin - Polonia Środa Wielkopolska 1:2 (1:1)

10’ 1:0 Krzysztof Bartoszak

34’ 1:1 Piotr Wujec

81’ 1:2 Jakub Giełda

Jarota: Sebastian Lorek - Szymon Komendziński (Ż), Marcin Maćkowiak, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski (kapitan) (Ż) - Sebastian Kamiński (Ż), Kacper Szaflarski (Ż) (75’ - Szymon Soiński (Ż, Ż, CZ)), Michał Marszałkiewicz, Emil Jędraszak (53’ - Dominik Konopacki) - Mikołaj Jankowski (66’ - Marcin Konopka), Krzysztof Bartoszak

Trener: Piotr Garbarek (Ż)

Polonia: Przemysław Frąckowiak (kapitan) - Piotr Skrobosiński (Ż), Piotr Wujec, Andrii Pryimak (Ż) - Kevin Durueke (Ż) (46’ - Klaudiusz Milachowski), Michał Walczak (Ż), Bartosz Bartkowiak, Damian Buczma (80’ - Filip Lasocha), Mikołaj Witkowski (84’ - Aleksander Kultys) - Aleksander Kluczyński (62’ - Jakub Giełda), Jędrzej Drame (Ż) (62’ - Krystian Pawlak)

Piotr Garbarek, trener Jaroty Jarocin

Druga połowa to było najgorsze czterdzieści pięć minut, które rozegraliśmy w tym sezonie. Na pewno żal tej pierwszej połowy, kiedy mieliśmy wynik 1:0 i nie wiem czy chłopacy sami sobie nie dopisali tych trzech punktów w momencie w którym objęliśmy prowadzenie. Największa bolączka była w jakości gry. U niektórych zawodników wyglądało to tak, jakby grali na poziomie juniorskim. Nie chcę mówić, że Polonia nie zasłużyła na zwycięstwo, ale w ich wygranej jest także sporo naszej “zasługi”. Teraz jedziemy do Grudziądza. Wiemy, że ten zespół walczy o awans i tanio skóry nie sprzeda, ale będziemy starać się zagrać dobry mecz i zmazać plamę, którą była dzisiejsza druga połowa

Marcin Duchała, trener Polonii Środa Wielkopolska

Ważny dla nas mecz, jak każdy pojedynek derbowy. Przyjechaliśmy nastawieni na to, by od początku spotkania przechylić szalę na naszą korzyść. Nie udało się. W kolejnym meczu znów musieliśmy gonić wynik, ale szacunek dla chłopaków, że po straconej bramce potrafili się podnieść i zrobili wszystko by wywieźć z Jarocina trzy punkty.

Jarota Jarocin udaje się teraz na trzeci w tym sezonie wyjazd, w którym przyjdzie im się zmierzyć z liderem III ligi, gr. 2 Olimpią Grudziądz. To spotkanie otworzy szóstą kolejkę tych rozgrywek. Pierwszy gwizdek sędziego w piątek 2 września o godzinie 17:00.