Pierwsza ligowa porażka piłkarek Jaroty

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: Paweł Witwicki/Archiwum

Pierwsza ligowa porażka piłkarek Jaroty - Zdjęcie główne

Piłkarki Jaroty Jarocin doznały pierwszej porażki w rozgrywkach IV ligi kobiet | foto Paweł Witwicki/Archiwum

Sport W czwartej kolejce spotkań w IV lidze kobiet, po zwycięstwach w trzech wcześniejszych meczach, piłkarki Jaroty Jarocin doznały pierwszej porażki. W Jarocinie uległy akademiczkom z UAM Poznań 3:5.

Mimo porażki, podopieczne Mirosława Czajki zagrały przeciwko drużynie AZS UAM Poznań swój najlepszy mecz. Co prawda, zawodniczki z Poznania nie potrzebowały nawet pół godziny, aby objąć dwubramkowe prowadzenie, jednakże w drugiej połowie jarocinianki przystąpiły do odrabiania strat.

Choć podopiecznym Mirosława Czajki nie udało się w żadnym momencie doprowadzić choćby do remisu, to mecz był bardzo emocjonujący i do ostatnich minut trzymał w napięciu. Piłkarki Jaroty trzykrotnie strzelały gole kontaktowe (najpierw Katarzyna Szalczyk na 1:2, potem Paulina Tylak na 2:3, a w 89. minucie Julia Słomianna - na 3:4), ale ostatecznie akademiczki utrzymały dwubramkową przewagę z pierwszej połowy spotkania. Gol Słomiannej, strzelony w ostatnich minutach regulaminowego czasu gry, dawał nadzieję na to, że w doliczonych przez arbitra minutach uda się piłkarkom Jaroty uratować remis. Jednakże w czwartej dodatkowej minucie to zawodniczki UAM-u przypieczętowały swoje zwycięstwo.

- Dziś kibice obejrzeli niezwykły mecz. Moje zawodniczki pokazały mega charakter. Podnosiły się z kolan i do końca walczyły. Po przerwie dziewczyny poprawiły organizację gry. Goniąc wynik cały czas nadziewaliśmy się na kontry. Ale chcieliśmy wygrać i dlatego cały czas ryzykowaliśmy. Ten zespół się dociera i z meczu na mecz będzie silniejszy - opisywał mecz swych podopiecznych niezrażony pierwszą porażką trener Jaroty Mirosław Czajka.

Drużyna Jaroty w spotkaniu z UAM Poznań straciła dopiero pierwsze gole w swym debiutanckim sezonie IV ligi. Nie była to jednak wina zaledwie piętnastoletniej Marysi Drzewieckiej, która zagrała po raz pierwszy w spotkaniu ligowym, zastępując Ewelinę Czajkę.

- Marysia zagrała dobry mecz, choć brakowało jej doświadczenia Eweliny - ocenił występ młodziutkiej debiutującej bramkarki trener Mirosław Czajka.

W nastepnej kolejce piłkarki Jaroty zmierzą się na wyjeździe z drużyną Lipna Stęszew. Będzie to dla nich okazja do wzięcia rewanżu za porażkę, jaką poniosły w rozgrywkach Pucharu Polski.

Jarota Jarocin - AZS UAM Poznań 3:5 (0:2)

0:1 - Maja Ferensowicz (7.)
0:2 - Angelika Okupnik (17.)
1:2 - Katarzyna Szalczyk (46.)
1:3 - Maja Ferensowicz (52.)
2:3 - Paulina Tylak (54.)
2:4 - Maria Katarzyńska (78.)
3:4 - Julia Słomianna (89.)
3:5 - Dominika Hopa (90.+4)

Jarota Jarocin: Maria Drzewiecka - Julia Urna, Julia Zięta, Aleksandra Nawrocka, Alicja Oczkowska, Katarzyna Szalczyk (65. Beata Wrembel), Marlena Rebelka (54. Julia Słomianna), Paulina Tylak, Oliwia Krysińska, Kinga Waszak, Alicja Krzykos