Pięć medali Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w taekwondo dla Białych Tygrysów

Sport Pięć medali zdobyły zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin w Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w taekwondo olimpijskim, które odbyły się w miniony weekend w Kórniku.

Znakomicie spisała się w Kórniku, podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w taekwondo olimpijskim, niezbyt liczna, ale silna reprezentacja MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Podopieczni Józefiny Nowaczyk - Wróbel wywalczyli łącznie aż pięć medali.

W kategorii juniorów doskonale na krajowym podwórku zaprezentowała się Michalina Wróbel i pewnie sięgnęła po złoty medal. Zawodniczka, która już drugi sezon odnosi sukcesy w zawodach Pucharu Świata, swoje krajowe rywalki wprost zdeklasowała. W kategorii wagowej 42 kg w półfinale pokonała Julię Krajewską z AZS-u UWM Olsztyn, a w finale wygrała z Mają Kraską z Androsu Puławy. W obu walkach Michalinie Wróbel do pokonania rywalek wystarczyły po dwie rundy.

W kategorii 52 kg juniorek doskonale w Kórniku zaprezentowała się Marta Stasik, która została wicemistrzynią Polski. Marta najpierw pokonała 2:0 Alicję Kaczmarek z Dragonu Długie Stare, a następnie wygrała 2:1 z jej klubową koleżanką Zuzanną Pietrzyk. W półfinale Stasik pokonała 2:0 Martę Kowalską z AZS-u UWM Olsztyn, ale w finale uległa 0:2 kolejnej zawodniczce z Olsztyna Agnieszce Krajewskiej.

Brązowy medal w kategorii 68 kg zdobyła Klaudia Łyskawa. W ćwierćfinale reprezentantka Białych Tygrysów Jarocin pokonła pewnie 2:0 Wiktorię Partykę z Pomorza Świnoujście, ale w pojedynku półfinałowym przegrała 1:2, po zaciętej walce, z Zuzanna Kalisiewicz z Czarnych Lwów.

Wszystkie juniorki Białych Tygrysów, startujące w Kórniku, stanęły na podium!

Nieco bardziej liczna ekipa młodzieżowców zdobyła dwa medale. W kategorii wagowej 49 kg mistrzynią Polski została Aleksandra Szymczak. Ola najpierw pokonała 2:0 Michelle Jurek z Szakala Jeżyce, a w półfinale również 2:0 pokonała Celestynę Siejak z AS-u Poznań. W finale po zaciętym pojednku Ola Szymczak wygrała 2:1 z Alicją Krajewską z Androsu Puławy.

W wadze 57 kg wicemistrzynią Polski została siostra Aleksandry - Joanna Szymczak. Zawodniczka Białych Tygrysów najpierw pokonała 2:0 Karolinę Raś z AZS-u AWF Kraków, a następnie wygrała 2:1 Klaudię Kicińską z AZS-u AWF Warszawa. W półfinale Joanna Szymczak zwyciężyła 2:1 w pojedynku z faworytką gospodarzy Tatianą Tomczak z UKS-u Taekwondo Kórnik. W finale Szymczak uległa Julii Seredzie z AZS-u AWF Warszawa. Mistrzyni Polski w swej pierwszej walce w mistrzostwach pokonała inną zawodniczke Bialych Tygrysów Jarocin Weronikę Szymańską.

Pierwsze swoje walki w Kórniku, oprócz Szymańskiej, przegrali także Alicja Kowańdy i Patryk Naskętski. Wszyscy sklasyfikowani zostali na piątej pozycji w swoich kategoriach.

W Mistrzostwach Polski w Kórniku startowałi także reprezentanci UKS-u Taekwondo Jarocin. W zmaganiach juniorów Antonina Dajczak (waga 63 kg) i Piotr Relewicz (waga 78 kg) przegrali swoje pierwsze pojedynki. Przeciwniczką Dajczak była Julia Nowak z Szakala Jeżyce, a rywalem Relewicza był Dawid Cieniawa (Dragon Długie Stare). Poza podium, po porażce w pierwszej walce z Oksaną Banaszak z AZS-u Poznań, zmagania młodzieżowców zakończyła także Matylda Marcinkowska (waga 68 kg).