Patrycja Adamkiewicz druga w Albanii

Autor: | Zdjęcie: Fanpage Patrycji Adamkiewicz

Patrycja Adamkiewicz druga w Albanii - Zdjęcie główne

Patrycja Adamkiewicz stanęła na podoium zawodów Pucharu Świata w Albanii | foto Fanpage Patrycji Adamkiewicz

SportPatrycja Adamkiewicz zajęła drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w taekwondo olimpijskim Albania Open 2023 w Tiranie.

Dobrą formę zaprezentowała w zawodach Pucharu Świata w taekwondo olimpijskim Patrycja Adamkiewicz. Olimpijka z Tokio wywalczyła w Tiranie srebrny medal.

W swojej kategorii wagowej 57 kg Adamkiewicz w drodze do finału wygrała trzy pojedynki. Najpierw pokonała Włoszkę Gulię Valentini, a następnie Serbkę Aleksandrę Germanac. W półfinale wygrała z kolejną zawodniczką z Bałkanów - Chorwatką Margaritą Vukic. Niestety, w walce o złoty medal uległa Greczynce Faidrze Kalteki. Co ciekawe, w swoim pierwszym pojedynku w Tiranie taekwondzistka z Grecji pokonała reprezentantkę Białych Tygrysów Jarocin Joannę Szymczak.

Z kolei w rywalizacji kadetek w kategorii 44 kg Michalina Wróbel pechowo trafiła w losowaniu w pierwszej rundzie na zawodniczkę z Chorwacji Nikę Dodik, która okazała się lepsza w tym starciu, a następnie wygrała także pozostałe pojedynki, włącznie z finałem.

Zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin dobrze spisały się w rozegranym nieco wcześniej Pucharze Świata w Warszawie. Cenne punkty do światowego rankingu zdobyły siostry Szymczak. Zarówno Joanna, jak i Aleksandra zajęły w swoich kategoriach piąte miejsca. Na dziewiątej pozycji uplasowała się Marta Stasik. Z kolei w Polish Open w kategorii juniorów brązowy medal w swojej kategorii zdobyła Klaudia Łyskawa, a w rywalizacji kadetek Michalina Wróbel uplasowała się na piątej pozycji.