Osiem bramek w starciu Centry z Jarotą

Autor: | Zdjęcie: Kuba Piotrowicz

Osiem bramek w starciu Centry z Jarotą - Zdjęcie główne

Jarota Jarocin - Centra Ostrów Wlkp. - spotkanie rozegrane zima 2022 roku | foto Kuba Piotrowicz

SportAż osiem bramek zobaczyli kibice, którzy śledzili w Czekanowie mecz pomiędzy Centrą Ostrów Wielkopolski a Jarotą Jarocin. Kto strzelił ich więcej?

Centra Ostrów Wielkopolski to zespół, który po dziewięciu kolejkach Artbud IV ligi zajmował ósme miejsce w tabeli. Zawodnicy Michała Kosińskiego zdobyli w tych dziewięciu meczach trzynaście punktów, na które złożyły się cztery zwycięstwa i cztery porażki oraz jeden remis. Sprawiało to, że gospodarze wydawali się minimalnymi faworytami przed pierwszym gwizdkiem.

Pomimo czerwonej kartki dla Kaito Imaiego w poprzednim spotkaniu, trener Piotr Garbarek mógł z niego skorzystać (wszystko dlatego, że nie była to bezpośrednia czerwona kartka), a zatem wyjściowy skład JKS-u był bez zmian w stosunku do tego, co oglądaliśmy w Kościanie w meczu z Obrą.

I połowa. Kosmiczne otwarcie Centry

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gracze Centry. Już w dziesiątej minucie wynik spotkania otworzył Michał Kucharski. Jarota próbowała szybko odpowiedzieć za sprawą uderzeń Piotra Skokowskiego i Yuto Tairy, ale to gospodarze znów ukąsili. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kucharski. Sto osiemdziesiąt sekund później było już 3:0. Z bliskiej odległości piłkę do bramki Szymona Nowackiego wpakował Jakub Michalski.

I połowa. Jarota budzi się ze snu

Goście mieli z kolei zdecydowanie lepszą końcówkę pierwszej części gry. Jarota odpowiedziała najpierw golem Miłosza Kowalskiego w 37. minucie gry. Z kolei w 43. minucie drugiego gola kontaktowego po strzale głową zdobył Vitalii Lysenko. Wynik 3:2 do przerwy dawał więc nadzieję Jarocie na to, że w drugiej połowie uda się wyjść z tarczą z tego spotkania.

II połowa. Gospodarze jednak za mocni

Niestety do wyjazdu z tarczą zabrakło zdecydowanie za dużo. Dziesięć minut po przerwie prowadzenie Centry podwyższył Jakub Kłobusek. Jarota próbowała odpowiedzieć za sprawą, chociażby Miłosza Kowalskiego, ale piłka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki gospodarzy. Futbolówka za to trafiała do bramki Nowackiego i to dwukrotnie. Najpierw w 78. minucie hat-tricka skompletował Michał Kucharski. Z kolei w 90. minucie gry wynik na 6:2 ustalił Szymon Strączkowski. Po raz kolejny zatem starcie z drużyną z Ostrowa Jarota musi spisać na straty.

Centra Ostrów Wielkopolski - Jarota Jarocin 6:2 (3:2)

10’ 1:0 Michał Kucharski

23’ 2:0 Michał Kucharski

25’ 3:0 Jakub Michalski

37’ 3:1 Miłosz Kowalski

43’ 3:2 Vitalii Lysenko

56’ 4:2 Jakub Kłobusek

78’ 5:2 Michał Kucharski

90’ 6:2 Szymon Strączkowski

Jarota: Szymon Nowacki - Piotr Stachowiak, Vitalii Lysenko, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski (kapitan) - Yuto Taira, Patryk Pech, Łukasz Tomczak, Miłosz Kowalski - Kaito Imai - Maciej Sanocki

Trener: Piotr Garbarek

Kolejne spotkanie Jarota Jarocin rozegra w przyszłą sobotę, 7 października. Będzie to kolejny wyjazdowy mecz tym razem w Stęszewie, gdzie JKS zagra z miejscowym Lipnem. Mecz na własnym stadionie podopieczni Jaroty zagrają dopiero za dwa tygodnie. Ich rywalem będzie Victoria Września. Tak długa nieobecność na stadionie przy ulicy Sportowej spowodowana jest renowacją boiska przed meczem Polska U16 - Niemcy U16, który zostanie rozegrany w naszym mieście w poniedziałek, 16 października.