Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin. Święta Wojna na remis

Sport W piłkarskim świecie jest wiele świętych wojen. Ta na poziomie trzeciej i czwartej ligi od lat toczy się pomiędzy Nielbą Wągrowiec, a Jarotą Jarocin. Dziś po kilku latach przerwy byliśmy świadkami jej kolejnej odsłony.

Nielba Wągrowiec to odwieczny rywal Jaroty Jarocin, z którym rywalizacja toczyła się nie tylko na boisku, ale i pomiędzy kibicami obu ekip. Ostatni raz obie drużyny spotkały się jednak w sezonie 2020/2021. Od tego czasu Jarota była w III lidze a Nielba w IV. Po spadku JKS-u okazało się jednak, że rywale spotkają się ponownie.

Skład Jaroty na mecz z Nielbą Wągrowiec

W porównaniu do meczu z Polonią 1908 Marcinki Kępno trener Piotr Garbarek dokonał w składzie jednej zmiany. Mateusza Rosiaka w ataku zastąpił Maciej Sanocki. Należy jednak nadmienić, że od kilku tygodni trener Garbarek nie ma w zasadzie pola do rotacji. Kontuzjowani są Jacek Pacyński i Krzysztof Matuszak. Z kolei pauzę za czerwoną kartkę odbywa Yuto Taira. W związku z tym na ławce JKS-u zasiadło dziś zaledwie czterech piłkarzy.

I połowa. Jarota od początku kontroluje wynik i zaskakuje Nielbę

Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego odegrany został hymn Polski. Mazurek Dąbrowskiego związany był oczywiście ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, która wypada właśnie dzisiaj.

Na boisku jednak piłkarze skupili się na grze, a nie obchodzeniu święta narodowego i w pierwszej części meczu to Jarota zdecydowanie lepiej radziła sobie na boisku. Efektem tego były aż cztery rzuty rożne. Po jednym z nich celny strzał oddał Dawid Idzikowski, ale obronił go bramkarz gospodarzy.

I połowa. Powtarzalność skutkuje golem

W 21. minucie gry Miłosz Kowalski po akcji lewą stroną oddał strzał, po którym piłka wyszła na rzut rożny. Jarota z kornerów dziś miała w zasadzie jeden schemat i przyniósł on efekt. Po dośrodkowaniu na bliższy słupek przez Piotra Skokowskiego piłkę do bramki głową wpakował Dawid Idzikowski i Jarota wyszła na prowadzenie. Pomimo dopingu ze strony swoich kibiców Nielba pierwsze celne uderzenie oddała dopiero w 36. minucie spotkania, ale poradził z nim sobie z nim Mikołaj Marciniak. W doliczonym czasie do pierwszej połowy Jarota miała szansę na podwyższenie wyniku, ale po kombinacyjnej akcji niecelnie uderzył Ivan Sukhenko.

II połowa. Jarota stara się podkreślić dominację nad Nielbą

Na drugą połowę gospodarze wyszli zdecydowanie bardziej zdominowani, ale najlepszą okazję w pierwszych dziesięciu minutach tej części gry mieli goście. Kaito Imai z bliskiej odległości uderzał głową na bramkę Patryka Łagodzińskiego, ale ten poradził sobie z jego celnym uderzeniem.

II połowa. Nielba wyrównuje i chce jeszcze więcej, ale Jarota utrzymuje remis

Cztery minuty później to Nielba mogła cieszyć się z gola. Z rzutu rożnego piłka została dośrodkowana na dalszy słupek. Do piłki najwyżej wyskoczył Rafał Leśniewski i po strzale głową pokonał on Marciniaka. Gospodarze ruszyli do ataku, ale w kolejnych próbach albo mylili się, albo też przy celnych uderzeniach dobrze zachowywał się bramkarz Jaroty. JKS w odpowiedzi miał w zasadzie jedną dogodną sytuację, ale strzał Skokowskiego z rzutu wolnego był bardzo mocno niecelny. Nielba z kolei nie zrezygnowała z ataków do samego końca i już w doliczonym czasie gry jeden z jej ofensywnych piłkarzy wyszedł sam na sam z Marciniakiem, ale młody goalkeeper nie dał się pokonać i w Świętej Wojnie mieliśmy remis.

Nielba Wągrowiec - Jarota Jarocin 1:1 (0:1)

22’ 0:1 Dawid Idzikowski

58’ 1:1 Rafał Leśniewski

Nielba: Patryk Łagodziński - Mikołaj Dobrzykowski (Ż), Mikołaj Ortyl (Ż), Kamil Cistowski, Marcin Kowalczyk - Mateusz Sporek (88’ - Gracjan Wysocki) - Patryk Święch (46’ - Kacper Skarbiński), Mateusz Rozmarynowski, Damian Śmigielski (82’ - Mateusz Rocławski (Ż)), Jan Strakowski (82’ - Brajan Szymański) - Rafał Leśniewski

Trener: Łukasz Osiecki

W drużynie Nielby żółtą kartką ukarany został także jeden z członków sztabu szkoleniowego

Jarota: Mikołaj Marciniak - Piotr Stachowiak, Vitalii Lysenko (Ż), Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski (kapitan) (Ż) - Patryk Pech (90’ - Mikołaj Kowalski), Kaito Imai, Łukasz Tomczak (Ż), Miłosz Kowalski (Ż) - Ivan Sukhenko (Ż) - Maciej Sanocki

Trener: Piotr Garbarek

W drużynie Jaroty żółtą kartką ukarany został także trener bramkarzy Piotr Króczyński