Medalowe żniwa zebrali zawodnicy UKS-u Przełaj Żerków podczas regionalnego etapu zawodów "Lekkoatletyka dla każdego". Podopieczni Dawida Bierły w dwóch kategoriach wiekowych (młodzików i dzieci) wywalczyli w Poznaniu aż jednaście medali.
W kategorii młodzików U-14 podwójną złotą medalistką została Gabrysia Biernacka. Utalentowana sprinterka z Goliny zwyciężyła w biegu na 100 m (czas 13.35 s) oraz w biegu na 300 m (42,48 s). Podwójnym zwycięstwem reprezentantów UKS-u Przełaj Żerków zakończył się bieg na 80 m przez płotki w kategorii dziewcząt. Zwyciężyła Magda Grobelna (czas 15,09 s), a drugie miejsce zajęła Marcelina Kluga (czas. 15,27 s). Srebrny medal w biegu na 300 m chłopców zdobył Jan Przybylski (czas 42,98 s). Ten sam zawodnik wywalczył w Poznaniu brązowy medal w biegu na 100 m (czas 13,50 s). Na trzecim miejscu zawody w chodzie na dystansie 2000 m zakończyła Maja Walczak (czas 14.57,18 s).
W rywalizacji dzieci U-12 podwójnym złotym medalistą został Piotr Michalak. Kolejny zdolny lekkoatleta pochodzący z Goliny wygrał bieg chłopców na 60 m (czas 8,54 s) oraz konkurs skoku w dal (odległość 4,57 m). Srebrny medal w biegu dziewcząt na 60 m wywalczyła Marcelina Robak (czas 9,26 s).
Ponadto złoty medal dla UKS-u Przełaj Żerków zdobyła także sztafeta mieszana 4 x 200 m w składzie: Marcelina Robak, Piotr Michalak, Gabrysia Biernacka, Jan Przybylski (czas 1.56,42 s).
Wszyscy medaliści zawodów regionu wielkopolskiego uzyskali awans na finał ogólnopolski zawodów "Lekkoatletyka dla każdego".
Komentarze (0)