Nadzieje Olimpijskie Przełaju Żerków wystąpią w Mistrzostwach Polski

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Nadzieje Olimpijskie Przełaju Żerków wystąpią w Mistrzostwach Polski - Zdjęcie główne

Pięcioro zawodników UKS-u PRzełaj Żerków wystąpi w finale ogólnopolskim zawodów Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie | foto UKS Przełaj Żerków

Sport W Poznaniu odbyły się wojewódzkie eliminacje do ogólnopolskich zawodów "Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie" w dwuboju dla dzieci z roczników 2012 i 2013. Pięć medali zdobyli reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków.

W poznańskiej edycji ogólnopolskich zawodów Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie wzięło udział ponad pięćset dzieci. Każdy z uczestników musiał wystartować w jednej konkurencji biegowej i jednej technicznej. Wyniki uzyskiwane w tych konkurencjach były przeliczane i sumowane.

Reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków zdobyli w tych zawodach pięć medali. Wśród zawodniczek, które wybrały bieg na 60 m i skok w dal złoty medal zdobyła Marcelina Robak, która za wyniki 9,35 s na 60 m i 4,11 m w skoku w dal zdobyła łącznie 145 punktów! Wśród chłopców w dwuboju w tych samych konkurencjach zwyciężył Piotr Michalak. Za rezultaty 8,64 s na 60 m i 4,60 m w skoku w dal uzyskał 135 punktów. Tuz za podium, na czwartej pozycji, uplasował się Aleksander Paszkiewicz.

Wśród tych zawodniczek, które wybrały bieg na 300 m i skok w dal Mistrzynią Wielkopolski została Alicja Grygiel. Za wyniki 49,57 s na 300 m i 4,24 m w skoku w dal zdobyła 150 punktów. Wśród chłopców najlepszy w dwuboju w tych konkurencjach okazał się Krzysztof Pluciński, który 300 m pokonał w czasie 48,55 s, a w dal skoczył na odległość 4,01 m. Łącznie zdobył 80 punktów. W czołowej dziesiątce uplasowali się jeszcze Franciszek Żukrowski (8. miejsce) i Zofia Surma (9. miejsce).

W dwuboju złożonym z biegu na 600 m i skoku w dal srebrny medal wśród dziewcząt zdobyła Karolina Gembalska. Za wyniki 2.95,88 s i 3,42 m uzyskała 88 punktów.

Medaliści eliminacji wojewódzkich, w tym wypadku Marcelina Robak, Piotr Michalak, Krzysztof Pluciński (podopieczni Dawida Bierły) oraz Alicja Grygiel i Karolina Gembalska (zawodnicy Romana Wyduby) uzyskali prawo startu w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w Toruniu.