Młodzicy UKS-u Przełaj Żerków wracają z Mistrzostw Polski z dwoma medalami

Autor: | Zdjęcie: UKS Przełaj Żerków

Młodzicy UKS-u Przełaj Żerków wracają z Mistrzostw Polski z dwoma medalami - Zdjęcie główne

Zofia Domańska i Martyna Śledzińska - dwie medalistki Mistrzostw Polski U-16 w lekkiej atletyce z UKS-u Przełaj Żerków | foto UKS Przełaj Żerków

Sport Bardzo udany występ w Małym Memoriale Kusocińskiego, czyli Mistrzostwach Polski Młodzików U-16 w lekkiej atletyce zanotowali reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków. Z Karpacza, gdzie były rozgrywane mistrzostwa, przywożą dwa medale – srebrny i brązowy.

Drugie miejsce w chodzie dziewcząt na dystansie 3000 m zajęła Martyna Śledzińska. Reprezentantka UKS-u Przełaj Żerków czasem 16.13,92 s ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Przegrała tylko z Pauliną Tomaszewską z UKS-u 12 Kalisz. Ósme miejsce w tej konkurencji zajęła druga z zawodniczek z Żerkowa Paulina Walczak (czas 17.22,42 s).

Z kolei trzecie miejsce w biegu na 80 m przez płotki wywalczyła Zofia Domańska. W finałowym biegu Domańska także pobiła swój rekord życiowy, uzyskując wynik 11,74 s. Zwyciężczyni Amelia Kielar z Górnika Wałbrzych ustanowiła czasem 11,39 nowy rekord Polski w kategorii młodzików.

Domańska startowała także w biegu na 100 m. Podopieczna Dawida Bierły również na tym dystansie uzyskała swój najlepszy wynik w karierze 12,77 s. Dało jej to dziewiętnaste miejsce w klasyfikacji tej konkurencji.

Pozostali reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków zajęli miejsca poza czołową dziesiątką. Zuzanna Szóstek została sklasyfikowana na dwudziestym trzecim miejscu w biegu na 80 m ppł (czas 12,85 s), Seweryn Wlekliński zajął dwudziestą czwartą pozycję w biegu na 110 m ppł (czas 18,48 s), Marek Arndt był dwudziesty piąty w biegu na 600 m (1.31,08 s), a Joanna Rosiejka zakończyła rywalizację na dystansie 300 m ppł na trzydziestej czwartej pozycji (czas 51,24 s).

Dobrze też zaprezentowały się w Karpaczu zawodniczki MKL-u Jarocin. Julia Idzikowska czasem 45,58 s ustanowiła swój nowy rekord życiowy w biegu na 300 m ppł i uplasowała się na siódmym miejscu. Na tej samej pozycji, ale na dystansie 1000 m z przeszkodami, zakończyła rywalizację w Małym Memoriale Kusocińskiego Daria Gola. Jej czas 3.20,08 s to również jej nowy rekord życiowy. Natomiast na piętnastym miejscu, z wynikiem 10,27 m, sklasyfikowana została w wieloskoku Katarzyna Wałęsa.

Jedyny reprezentant UKS-u Piątka Jarocin Kacper Gowgiel w biegu na 300 m uzyskał czas 38,23 s, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze, i sklasyfikowany został na  dwudziestym trzecim miejscu.