Medalowe zdobycze taekwondzistów w Pucharze Polski w Toruniu

Medalowe zdobycze taekwondzistów w Pucharze Polski w Toruniu - Zdjęcie główne

Sport Reprezentantki MUKS Białe Tygrysy Jarocin wywalczyły trzy medale w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Kadetów taekwondo. W Toruniu jeden medal zdobył także reprezentant UKS Taekwondo Jarocin.

Znakomicie w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Kadetów w taekwondo, które odbyły się w Toruniu, spisały się trzy juniorki MUKS-u Białe Tygrysy Jarocin. Wszystkie wróciły z medalami.

Po raz kolejny w tym sezonie doskonale pokazała się Michalina Wróbel, która wygrała rywalizację w kategorii 42 kg, pokonując w finale Aleksandrę Przygońską z AZS-u Olsztyn. Srebro zdobyła w Toruniu Klaudia Łyskawa w wadze 68 kg. Podopieczna Józefiny Nowaczyk - Wróbel przegrała dopiero w finale z Mają Błażejewską z AZS-u Bydgoszcz.

Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Marta Stasik w kategorii 49 kg. Stasik minimalnie 1:2 przegrała z Blanką Górzyńską ze Spartana Rokietnica walkę o awans do finału.

Brązowy medal w kategorii 78 kg wywalczył także w Toruniu zawodnik UKS-u Taekwondo Jarocin Piotr Relewicz. W walce o finał uległ on Gabrielowi Krauze z AZS-u Olsztyn. Oprócz brązowego medalisty UKS Taekwondo Jarocin reprezentowała jeszcze w kategorii kadetów Magdalena Nowak. Natomiast trzeci jarociński klub taekwondo UKS Tornado Jarocin reprezentowany był w Toruniu przez junioirkę Justynę Hałupkę oraz kadetkę Emilię Skrzypczak.