Medale na piasku. Jarociniacy wywalczyli złoto i srebro w siatkówce plażowej

Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: | Zdjęcie: MKS Jarocin

Medale na piasku. Jarociniacy wywalczyli złoto i srebro w siatkówce plażowej - Zdjęcie główne

foto MKS Jarocin

Sport Pierwsze i drugie miejsca padły łupem jarocińskich siatkarzy plażowych w turniejach rozgrywanych we Wrześni. MKS Jarocin wrócił z srebrem i awansem do Mistrzostw Polski, a Szkoła Podstawowa nr 5 w Jarocinie ze złotem Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W weekend 14-15 czerwca we Wrześni rozegrany został finał wojewódzki rozgrywek Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii kadeta. Najlepiej z par wystawionych przez MKS Jarocin poradzili sobie Mateusz Andrzejczak i Stanisław Szynaka, którzy wywalczyli 2. miejsce, przegrywając w finale z parą z Szamotuł – Nikodem Wiśniewski/Jakub Szelągiewicz. Duet MKS-u, dzięki miejscu w pierwszej czwórce w Wielkopolsce, wywalczył także awans do półfinału Mistrzostw Polski. W turnieju udział wzięły również trzy inne pary z Jarocina: Sebastian Kowalski/Szymon Zaremba, Daniel Mrówczyński/Nikodem Zaremba oraz Wojciech Hypki/Dawid Sędzicki.

W czwartek, 17 czerwca również we Wrześni rozegrany został turniej wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej, czyli rozgrywek prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy „Wielkopolska". Udział w nim wzięły dwie drużyny z Jarocina – w rywalizacji dziewczyn zespół Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarocinie w składzie Zofia Górnaś, Wiktoria Kołodzieńska, Amelia Szpera oraz w kategorii chłopców zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarocinie – Mateusz Andrzejczak, Kajetan Krzyśko, Jakub Włodarczyk. Siatkarki z jarocińskiej „Czwórki” zakończyły turniej na 7. pozycji. Lepiej poszło siatkarzom z „Piątki”, którzy wywalczyli złote medale, pokonując w decydującym spotkaniu zawodników Szkoły Podstawowej nr 7 w Krotoszynie.

W miniony weekend, 19 i 20 czerwca we Wrześni odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w rywalizacji kadetek. W tej kategorii dwie pary wystawił TKS Siatkarz Jarocin. Para Maja Adamska/Dominika Bałasz po dwóch porażkach zmuszona była pożegnać się z dalszą rywalizacją. Blisko awansu do czołowej szóstki były za to Karolina Dołżonek i Alicja Grygiel. Zawodniczki Siatkarza w decydującym spotkaniu wygrały pierwszą partię, ale rywalki były górą w drugiej, doprowadzając do tie-breaka. W nim para Dołżonek/Grygiel miała piłkę meczową, ale ostatecznie przegrała 11:13.