Mecz “na wodzie” zakończył okres przygotowawczy Jaroty [ZDJĘCIA]

Sport W ogromnej ulewie Jarota Jarocin zagrała swój ostatni sparing przed rozpoczęciem trzeciej ligi. Podopieczni Piotra Garbarka zmierzyli się na własnym boisku z Wartą Sieradz.

Warta Sieradz - zespół, który w ubiegłym sezonie wygrał łódzką IV ligę, pokonując między innymi rezerwy Widzewa Łódź. Z kolei w nadchodzących rozgrywkach zespół z Sieradza będzie grać w III lidze, gr. 1. Jarota i Warta zmierzył się sobą także zimą tego roku. Wówczas JKS przegrał 2:4.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

2’ Pierwsza okazja dla Warty. Strzał po rzucie rożnym jednak spokojnie broni Lorek.

8’ Kolejna szansa dla gości. Tym razem jednak piłka wędruje nieznacznie nad poprzeczką bramki Jaroty.

15’ Pierwsza groźniejsza sytuacja Jaroty. Uderzał Kaito Imai, ale dobrze w bramce goalkeeper Warty.

20’ Rzut wolny dla gości. Niezłe uderzenie z około dwudziestu metrów mija jednak od zewnętrznej strony słupek bramki Lorka.

24’ Kolejna groźna akcja w wykonaniu podopiecznych Marcina Węglewskiego. W sytuacji sam na sam ze skrzydłowym Warty górą jednak ponownie Lorek, który paruje piłkę na rzut rożny

31’ Dobry strzał z około 25 metrów w wykonaniu Kamińskiego, jednak świetnie bramkarz gości

35’ Kolejna sytuacja dla gospodarzy. Tym razem z ostrego kąta mocno Piotr Skokowski, jednak ponownie dobrze bramkarz rywali.

37’ GOOOOL Rzut rożny dla Warty. Zamieszanie w polu karnym kończy się strzałem, który Lorek paruje na poprzeczkę. Piłka odbija się od niej i niefortunnie wraca na boisko a tam strzałem głową do pustej siatki kieruje ją Wiktor Płaneta.

40’ Rzut wolny dla Warty. Tym razem jednak strzał blokuje mur. Podobnie dzieje się z poprawką

45’ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jarota Jarocin przegrywa z Wartą Sieradz 0:1

Najważniejsze wydarzenia II połowy

48’ Jarota miała dobrą okazję, by wyrównać. Przy dalekim podaniu ze środka pola do zawodnika testowany szybszy okazał się bramkarz gości

49’ GOOOOL Niewykorzystane okazje się mszczą. Tym razem na listę strzelców wpisuje się Kacper Sionkowski

60’ Strzał Warty bezpośrednio z rzutu wolnego, ale dobrze interweniuje drugi z bramkarzy Jaroty

61’ Rzut rożny dla gości. Dośrodkowanie mija większość zawodników będących w polu karnym. Jeden z piłkarzy Warty oddaje jednak strzał i ponownie świetnie testowany bramkarz.

64’ Szansa dla Jaroty, ale uderzenie Piotra Skokowskiego mocno niecelne.

73’ Rzut rożny dla Jaroty. Sebastian Kamiński zagrywa piłkę na boczny słupek, gdzie uderza Dawid Idzikowski. Futbolówka nieznacznie mija bramkę rywali. Piłkarze JKS-u domagają się jeszcze jednego kornera, ale sędzia nakazuje grę od bramki

83’ Marcin Konopka zagrywa wzdłuż pola karnego. Niestety piłka grzęźnie w błocie przez co bramkarz Warty może swobodnie zainterweniować

84’ Dwie szanse sam na sam gości, ale w obu sytuacjach lepszy okazuje się goalkeeper Jaroty

86’ GOOOOL Zamieszanie w polu karnym Jaroty wykorzystuje Wiktor Płaneta i podwyższa prowadzenie Warty na 3:0.

87’ Strzał z dystansu w wykonaniu Kamińskiego z trudem na rzut rożny wybija bramkarz Warty

90’ Koniec spotkania. W ostatnim sparingu Jarota Jarocin przegrywa z Wartą Sieradz 0:3.

Jarota Jarocin - Warta Sieradz 0:3 (0:1)

37’ 0:1 Wiktor Płaneta

49’ 0:2 Kacper Sionkowski

86’ 0:3 Wiktor Płaneta

Jarota: Sebastian Lorek (46’ - zawodnik testowany) - Sebastian Kamiński, Dawid Idzikowski, Marcin Maćkowiak (46’ - zawodnik testowany), Piotr Skokowski (70’ - Szymon Bogaczyk) - zawodnik testowany (46’ - zawodnik testowany), zawodnik testowany (70’ - Piotr Stachowiak) - zawodnik testowany (46’ - Marcin Konopka), Patryk Rzepka (46’ - zawodnik testowany), Kaito Imai (70’ - Igor Rybarczyk) - zawodnik testowany

Trener: Piotr Garbarek

Wywiad pomeczowy z trenerem Piotrem Garbarkiem:

Jakub Piotrowicz (jarocinska.pl): Panie trenerze. Jak można ocenić dzisiejszy mecz, który tak naprawdę był rozgrywany na wodzie?

Piotr Garbarek (trener Jaroty Jarocin): Myślę, że więcej w tym spotkaniu było więcej rzeczy pozytywnych niż negatywnych. Budujemy nowy zespół. Widać zaangażowanie chłopaków do nauki tego, czego chcemy wpoić im na treningach. Z tym zespołem pracujemy tak naprawdę siódmy dzień. Do ligi też został siedem dni, więc ten okres mamy bardzo krótki. Wiemy z czym zaczynaliśmy i w jakiej sytuacji byliśmy po odejściu sporej grupy piłkarzy. Niemniej jednak czeka nas ciężka praca przez ten tydzień, a także przez całą rundę.

Czyli podsumowując okres przygotowawczy i mając na uwadze fakt, że do meczu z Pogonią został jeszcze tydzień jest pan optymistą?
Jeśli podjęliśmy się tego zadania, jakim jest zbudowanie kadry i trzonu drużyny, to trzeba być optymistą. Szkoda, że tak liga rusza za tydzień, ale na to nie mamy wpływu. My na pewno zrobimy wszystko, żeby te mecze z naszej strony wyglądały jak najlepiej.

Dziś zagrało siedmiu testowanych piłkarzy. Czy wszyscy zostaną zgłoszeni do rozgrywek trzeciej ligi?
Z tej siódemki myślę, że pięciu zostanie u nas. Co do dwójki jeszcze podejmujemy decyzję.

Co się dzieje z Krzysztofem Bartoszakiem, który nie zagrał w żadnym sparingu?
Krzysztof doznał kontuzji na jednym z treningów. Przeszedł badanie USG i mamy informację, że ten uraz nie jest bardzo groźny. Jest szansa, że będzie do naszej dyspozycji na Pogoń Szczecin.

Kiedy kolejne spotkanie Jaroty?

Przez najbliższy tydzień Jarota będzie jeszcze przygotowywać się podczas treningów, a już w sobotę podopieczni Piotra Garbarka rozegrają pierwszy mecz w rozgrywkach III ligi, gr. 2 w sezonie 2022/2023. Rywalem JKS-u będą rezerwy Pogoni Szczecin. Początek spotkania w sobotę 6 sierpnia o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim w Jarocinie.