Reklama

Mała miejscowość, wielki klub

Opublikowano:
Autor:

Mała miejscowość, wielki klub - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Sport

„Święto sportu” zorganizowane na „orliku” w Rusku przez Olimpię Strzyżewko zdobyło drugą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Krajowego Zrzeszenia LZS oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki na Inicjowanie Powszechnej Aktywności Fizycznej w Środowisku Wiejskim.

Do finału konkursu zakwalifikowanych zostało 36 projektów z całej Polski (z blisko stu zgłoszonych). Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wacław Hurko - zastępca przewodniczącego RG Krajowego Zrzeszenia LZS podczas ogłaszania werdyktu powiedział - Strzyżewko. Taka mała miejscowość, a taki wielki klub, który może poszczycić się taką bogatą działalnością.

- Komisja konkursowa oceniała wiele aspektów. Z jednej strony część sportową, a z drugiej organizacyjną. „Święto sportu” to impreza, można powiedzieć - dla każdego coś dobrego. Turniej piłki nożnej, turniej siatkówki, festyn rekreacyjno-sportowy czy rozgrywki dzieci. W części organizacyjnej oceniano zaangażowanie finansowe samorządów, sponsorów współpracę z innymi instytucjami i stowarzyszeniami oraz promocję. Przygotowaliśmy szczegółową dokumentację, która składała się z kilkudziesięciu stron. Powiem nieskromnie, że spodziewałem się miejsca w pierwszej dziesiątce, ale miejsce na podium to już miła niespodzianka. Cieszę się, że zapisaliśmy się na elzetesowskiej mapie Polski, to dla naszego klubu największy sukces w historii - powiedział Sławomir Gruchała, prezes Olimpii Strzyżewko.

Projekt „Święto sportu” wcześniej okazał się najlepszym na etapie wojewódzkim.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE