Liwia Włoszczyk medalistką Mistrzostw Polski U-20

SportLiwia Włoszczyk, wychowanka UKS-u Przełaj Żerków, reprezentująca obecnie Wisłę Puławy, zdobyła w Lublinie brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20 w lekkoatletyce!

Liwia Włoszczyk specjalizuje się w biegu krótkim na płotkach. W Lublinie, gdzie odbywały się w minionym tygodniu Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20, w biegu eliminacyjnym na 100 m ppł Liwia uzyskała czwarty wynik - 13,93 s. Bieg finałowy był niezwykle emocjonujący. Błędy popełniły dwie najszybsze zawodniczki w eliminacjach - Julia Zegan ze Skry Warszawa (przybiegła do mety ostatnia) i Natalia Szczęsna z Optimy Radom (dyskwalifikacja). Zwyciężyła dość niespodziewanie dopiero szósta w biegach eliminacyjnych Maja Olszak z Górnika Wałbrzych (czas 13,67 s). Drugie miejsce zajęła Emilia Mandela z Politechniki Opolskiej (czas 13,82 s), a tuż za nią finiszowała wychowanka Przełaju Żerków (czas 13,84 s). Liwia Włoszczyk o pięć setnych sekundy wyprzedziła swoją koleżankę klubową z Wisły Puławy Zuzannę Gozderę. Swoim finałowym rezultatem Włoszczyk po raz drugi wypełniła minimum na Mistrzostwa Europy U-20, które odbędą się w tym roku w Jerozolimie (początek już 7 sierpnia).

Na mistrzostwach w Lublinie startowało także czworo reprezentantów MKL-u Jarocin. Najlepiej zaprezentowała się Marcelina Gościniak, która dwukrotnie wystąpiła w finale B. Najpierw zajęła trzecie miejsce w finale B biegu na 200 m (czas 25,75 s) i ostatecznie sklasyfikowana została na jedenastej pozycji. Następnie niewiele zabrakło Marcelinie do tego, aby awansować do ścisłego finału na swym koronnym dystansie 400 m. W eliminacjach z czasem 58,77 s zajęła dziewiąte miejsce. Do ósmej pozycji zbrakło czterech setnych sekundy. W finale B podopieczna Mateusza Gościniaka była zdecydowanie najszybsza (czas 58,22 s) i ostatecznie zajęła w mistrzostwach dziewiątą pozycję.

W finale B biegu na 400 m przez płotki znalazła się Wiktoria Krawczyk. W eliminacjach Wiktoria uzyskała jedenasty wynik (czas 65,07 s). Bieg finałowy nie poszedł jednak po mysli zawodniczki MKL-u. Dobiegła do mety ostatnia, z czasem gorszym o ponad półtorej sekundy niż w eliminacjach (66,68 s). Krawczyk sklasyfikowana została na szesnastym miejscu.

Paweł Marzyński zajął szesnaste miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami, ustanawiając swój rekord życiowy na tym dystansie - 6 minut 27 sekund i 48 setnych sekundy.

W biegu na 200 m mężczyzn wystąpił także Maciej Chmiel. W eliminacjach uzyskał swój najlepszy wynik w tym sezonie 23,14 s, ale pozwoliło mu to zająć dwudzieste drugie miejsce.