Lekkoatleci Przełaju Żerków tuż za podium Mistrzostw Polski

Autor: | Zdjęcie: Screen z oficjalnej transmisji KP Sport

Lekkoatleci Przełaju Żerków tuż za podium Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

Zofia Domańska - uczestniczka historycznego biegu na 60 m ppł podczas Halowych Mistrzostw Polski U-18 i U-20 w Rzeszowie | foto Screen z oficjalnej transmisji KP Sport

SportCzworo lekkoatletów UKS-u Przełaj Żerków wzięło udział z powodzeniem w Halowych Mistrzostwach Polski juniorów U-20 i juniorów młodszych U-18 w lekkiej atletyce.

Reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków bardzo dobrze spisali się w rozgrywanych od piątku do niedzieli w Rzeszowie Halowych Mistrzostwach Polski juniorów U-20 i juniorów młodszych U-18 w lekkiej atletyce. Młodzi zawodnicy klubu z Żerkowa nie zdobyli medali, ale byli bardzo blisko wywalczenia miejsc na podium.

Najbliżej zdobycia medalu była Paulina Walczak, która w chodzie juniorek młodszych U-18 uplasowała się z czasem 16.13,10 s (nowy rekord życiowy) na czwartym miejscu. Do brązowego medalu zabrakło 27 sekund. W tej samej konkurencji Martyna Śledzińska nie dokończyła swego startu. Niestety została przez sędziów zdyskwalifikowana.

Na piątej pozycji bieg na 60 m przez płotki juniorek młodszych U-18 ukończyła Zofia Domańska. Czasem 8,54 s ustanowiła swój nowy rekord życiowy. Jednakże Domańska nie tylko z tego powodu zapamięta ten start na długo. Był to bowiem historyczny bieg, nie tylko dla polskiej lekkoatletyki. Jego zwyciężczyni Wiktoria Gadajska z RLTL Optima Radom (Domańska w eliminacjach zajęła drugie miejsce właśnie za Gadajską) czasem 8,26 s ustanowiła nowy rekord Polski w kategorii juniorek młodszych! Pobiła dotychczasowy najlepszy wynik w tej kategorii wiekowej 8,29 s, który należał do Pii Skrzyszowskiej! Wynik uzyskany przez Gadajską to także wyrównanie najlepszego czasu, jaki w tym sezonie halowym uzyskały najszybsze w tej konkurencji juniorki młodsze na świecie.

Czwarty reprezentant UKS-u Przełaj Żerków Marek Arndt zajął trzecie miejsce w finale B (w sumie jedenaste) w biegu na 60 m przez płotki juniorów młodszych U-18. Arndt uzyskał czas 8,63 s.

Wszyscy uczestnicy mistrzostw to podopieczni Dawida Bierły.