Komorzanka zdominowała warcabowe Grand Prix Polski

Autor: | Zdjęcie: UKS Komorzanka

Komorzanka zdominowała warcabowe Grand Prix Polski - Zdjęcie główne

Reprezentacja UKS-u Komorzanka na finale cyklu Grand Prix Polski w warcabach stupolowych w Lipnie | foto UKS Komorzanka

SportW Lipnie odbył się dziesiąty, ostatni z zaplanowanych turniejów cyklu Grand Prix Polski w warcabach stupolowych. Jak zwykle świetnie spisali się w nim reprezentanci UKS-u Komorzanka, którzy zdobyli dziewięć medali. Po zawodach w Lipnie podsumowano rywalizację w całym cyklu. Okazało się, że na wyróżnienie w całym cyklu zasłużyło aż czternastu podopiecznych Andrzeja Ziai!

W ostatnim turnieju cyklu w Lipnie zawodnicy Komorzanki zdobyli dwa złote medale, cztery srebrne i trzy brązowe. W kategorii żaków (do lat 8) w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Danuta Bożejewicz, a drugie miejsce zajęła Wiktoria Bednarek. Wśród chłopców srebrny medal zdobył Szymon Szóstek. W zmaganiach orlików (do lat 10) całe podium w kategorii dziewcząt zajęły reprezentantki Komorzanki. Zwyciężyła Natalia Zaremba przed Kingą Zdrojową i Joanną Robak. Wśród chłopców drugie miejsce zajął Franciszek Żukrowski. Z rywalizacji dziewcząt z kategorii młodzików (do lat 13) trzecia była Klaudia Kościańska, natomiast wśród kobiet powyżej 13 lat także brązowy medal przypadł Aleksandrze Łukomskiej.

W klasyfikacji końcowej cyklu warcabiści Komorzanki zgarnęli cztery złote medale, sześć srebrnych i cztery brązowe! W kategorii żaczek wszystkie medale przypadły zawodniczkom Komorzanki! Zwyciężyła Wiktoria Bednarek, drugie miejsce zajęła Danuta Bożejewicz, a trzecia była Kinga Zdrojowa. W klasyfikacji chłopców drugie miejsce zajął Adam Przydryga. W grupie orliczek najlepsza byłą Maja Warzywoda, a na trzecim miejscu uplasowała się Natalia Zaremba. Maja Warzywoda wygrała również całą ligę orlików (bez podziału na płeć). Wśród chłopców wszystkie medale przypadły podopiecznym Andrzeja Ziai. Zwyciężył Franciszek Żukrowski, srebrny medal zdobył Wiktor Grzebyszak, a brązowy Oskar Hofmański. Wśród młodziczek drugie miejsce wśród dziewcząt zajęła Maja Rydz. W ekstralidze kobiet (powyżej 13 lat) drugie miejsce zajęłą Aleksandra Łukomska, a trzecie Patrycja Tomczak. Łukomska zwyciężyła natomiast, przed Tomczak, w dodatkowej klasyfikacji zawodniczek do lat 16.