Jarota Jarocin - Pogoń Nowe Skalmierzyce. Kolejny ważny wyjazdowy remis Jaroty

Sport Jarota Jarocin ma za sobą przedostatni wyjazd w tym sezonie. Podopieczni Piotra Garbarka mierzyli się w Nowych Skalmierzycach w starciu derbowym z miejscową Pogonią.

Pogoń Nowe Skalmierzyce po trzydziestu rozegranych spotkaniach zajmowała ósme miejsce w tabeli III ligi, gr. 2. Podopieczni Łukasza Bandosza do tej pory wygrali trzynaście spotkań, pięć zremisowali, a w dwunastu ponieśli porażkę. Taki bilans dał im czterdzieści cztery punkty. Patrząc na tabelę, łatwo można było wywnioskować, kto będzie faworytem dzisiejszych derbów.

W stosunku do meczu z Błękitnymi Stargard w składzie Jaroty ponownie doszło do jednej zmiany. Za kartki pauzował Szymon Komendziński. W jego miejsce w pierwszej 11 wybiegł Dawid Idzikowski. Drugi mecz pauzy za dwunastą żółtą kartkę odbywał także Michał Marszałkiewicz.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

4’ Pierwszy strzał gospodarzy w tym spotkaniu. Na bramkę zza pola karnego uderzał Krystian Szczepaniak, ale strzał jest minimalnie niecelny
7’ Rzut wolny dla Jaroty. Bezpośredni strzał na bramkę oddał Piotr Skokowski, ale choć niewiele, to jednak się pomylił.
12’ Akcja gospodarzy po prawej stronie kończy się strzałem Adama Majewskiego, ale świetnie interweniuje Jakub Baut
22’ Bezpośrednie zagrożenie z rzutu rożnego. Centrostrzał oddawał Łukasz Grabowski, ale Baut wybił to uderzenie na rzut rożny.
34’ Akcja Jaroty po prawej stronie boiska. Sebastian Kamiński zagrywa do Jacka Pacyńskiego. Ten wzdłuż bramki do Adriana Ratajczyka. Napastnik Jaroty się myli i strzela niecelnie.
41’ Bezpośredni strzał z rzutu wolnego na bramkę Bauta oddał Grabowski, ale bramkarz Jaroty górą w tym pojedynku
45’ + 3 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Pogoń Nowe Skalmierzyce remisuje z Jarotą Jarocin 0:0.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

47’ GOOOOL Ależ otwarcie drugiej połowy w wykonaniu gospodarzy! Filip Szewczyk przebija się po lewej stronie boiska między obrońcami Jaroty i pewnie pokonuje Jakuba Bauta.
49’ Kolejna szansa Szewczyka. Tym razem były piłkarz JKS-u minimalnie pomylił się, uderzając zza pola karnego.
50’ GOOOOL Ekspresowa odpowiedź Jaroty! Kamiński zagrywa do Pacyńskiego. Doświadczony pomocnik Jaroty centruje w pole karne, gdzie na piłkę czeka Miłosz Kowalski. Skrzydłowy pięknym strzałem z woleja nie daje szans bramkarzowi gospodarzy.
67’ Rzut rożny dla Pogoni. Z zamieszanie w polu karnym wychodzi strzał jednego z graczy gospodarzy, który z linii bramkowej wybija Miłosz Kowalski.
71’ Kolejna kapitalna szansa graczy z Nowych Skalmierzyc. Tym razem przy strzale zza pola karnego Kacpra Pinkowskiego musiał nagimnastykować się Jakub Baut, ale wybił go na rzut rożny.
79’ Jarota skończy spotkanie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ogląda Szymon Soiński.
90’ + 2 Rzut wolny dla Pogoni. Piłkę na pole karne wrzuca Grabowski. Tam do piłki dopada Majewski, ale jego strzał trafia tylko w słupek. To była piłka meczowa.
90’ + 5 Koniec spotkania. Jarota Jarocin w drugim spotkaniu wyjazdowym z rzędu dzieli się punktami ze swoim rywalem.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Jarota Jarocin 1:1 (0:0)

47’ 1:0 Filip Szewczyk
50’ 1:1 Miłosz Kowalski

Pogoń: Mateusz Ludwikowski - Kacper Pinkowski, Marcin Lis (kapitan) (Ż), Kacper Bałamącek, Łukasz Grabowski - Filip Szewczyk, Krystian Szczepaniak (Ż) (46’ - Mateusz Nogaj, Daniel Kaczmarek, Kacper Majerz - Patryk Palat, Adam Majewski

Trener: Łukasz Bandosz

Żółta kartką w drużynie gospodarzy został ukarany także kierownik zespołu

Jarota: Jakub Baut (Ż) - Piotr Stachowiak, Adam Saktura, Piotr Skokowski, Szymon Soiński (Ż, Ż, CZ) - Dawid Idzikowski - Sebastian Kamiński, Patryk Pech (76’ - Wojciech Kryger), Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski (Ż) - Adrian Ratajczyk (90’ + 2 - Szymon Bogaczyk)

Piotr Garbarek, trener Jaroty Jarocin

Każdy, kto jest zorientowany w tabeli ligowej, wie, w jakiej sytuacji jest Pogoń a w jakiej jest Jarota. Graczom z Nowych Skalmierzyc gra się bardzo swobodnie i to widać na boisku. Mimo to mieliśmy swój pomysł na grę i uważam, że przynajmniej po części udało nam się go zrealizować. Szkoda momentów, w których odbieraliśmy piłkę i szybko ją traciliśmy. Staraliśmy się to skorygować w przerwie, jednak niemal od razu straciliśmy gola. Udało nam się szybko odpowiedzieć i dzięki temu mecz się zaczął od nowa. Niestety po czerwonej kartce musieliśmy się jeszcze głębiej cofnąć, tak więc z tego punktu jesteśmy zadowoleni. Teraz przed nami mecz z Unią Swarzędz. Nikt nie oczekuje, że w derbach ktoś odda punkty za darmo, więc będzie walka od pierwszej do ostatniej minuty. Teraz przed nami regeneracja oraz analiza przeciwnika i próba wychwycenia jego słabszych stron, które będą potrzebne, jeśli chcemy wygrać, a taki mamy cel na to spotkanie.

Plusy i minusy spotkania Pogoń Nowe Skalmierzyce - Jarota Jarocin

Plusy:
+ Remis i strzelona bramka - punkt na wyjeździe i strzeloną bramkę trzeba szanować niezależnie od tego, w jakim stylu zostały zdobyte
+ Utrzymanie korzystnego wyniku do końca w „10 - nie każdej drużynie udaje się utrzymać korzystny dla niej wynik (w tym przypadku remis), grając jednego piłkarza mniej.
+ Postawa bramkarza - kolejny raz Jakub Baut zagrał kapitalny mecz i wielokrotnie ratował Jarotę z opresji.

Minusy:
- Bardzo mała liczba okazji - nie da się wygrać, jeśli w całym spotkaniu oddaje się zaledwie cztery strzały na bramkę przeciwnika
- Pogoń miała zbyt wiele sytuacji - podobnie, jak w meczu z Vinetą, tak i dziś Pogoń miała masę okazji i tylko może mieć do siebie pretensję, że ich nie wykorzystała. Jarota miała znów dużo szczęścia, oby zawsze im ono sprzyjało
- Czerwona kartka - jeśli zawodnik osłabia indywidualnie zespół, to jest to nic innego, jak minus.

Oceny piłkarzy Jaroty za mecz z Pogonią Nowe Skalmierzyce

Jakub Baut 7
Ponownie wybronił Jarocie punkty i ponownie był jej najlepszym piłkarzem na całym boisku. Szkoda tej puszczonej bramki, ale wielość interwencji, w których ratował Jarotę, sprawia, że ocena może być wysoka.

Piotr Stachowiak 5
Solidnie, ale bez większego szczególnie błysku. Raz wybił piłkę z linii bramkowej, ale z drugiej strony był zamieszany w utratę gola. Wyjściowa ocena będzie idealna.

Adam Saktura 5,5
Kilkukrotnie stosował proste rozwiązania w obronie, ale były one na tyle dobre, że nie można się do sposobu ich wykonywania przyczepić. Zagrał bez większych błędów a to ważne w pracy środkowego obrońcy.

Piotr Skokowski 5
Podobnie, jak pozostali obrońcy poprawnie, ale bez większego błysku. Oddał niezły strzał z rzutu wolnego, ale to jedyne, po czym dziś można go zapamiętać.

Szymon Soiński 4
Do momentu czerwonej kartki grał naprawdę nieźle. Jeśli jednak osłabiasz zespół w ten sposób, to ocena automatycznie musi pójść w dół.

Dawid Idzikowski 5
Pierwszy raz od dłuższego czasu zagrał w pierwszym składzie i nie wyglądało to źle. Dobrze sobie radził na innej pozycji od nominalnej (był dziś defensywnym pomocnikiem a nie obrońcą) i pokazał, że jeśli brakuje któregoś z podstawowych graczy środka pola, to trener Garbarek może na niego liczyć także tutaj.

Sebastian Kamiński 5,5
Od jego wyprowadzenia zaczęła się akcja bramkowa. Poza tym oddał jeden z dwóch celnych strzałów JKS-u. Jeśli Jarota przeprowadzała jakąś akcję ofensywną, to on był w niej obecny, a że ich nie było aż tak wiele, to ocena taka a nie inna.

Patryk Pech 4,5
Dostał szansę od pierwszej minuty, ale nie był jakoś specjalnie widoczny, co niestety równa się temu, że jej nie wykorzystał. Po powrocie Komendzińskiego i Marszałkiewicza najpewniej znów wyląduje na ławce rezerwowych i to z niej będzie wchodził na boisko.

Jacek Pacyński 5,5
Kolejne spotkanie, w którym pomaga Jarocie przy sytuacjach bramkowych. Tym razem zanotował bardzo ładną asystę przy bramce Kowalskiego. Na pewno należy to docenić.

Miłosz Kowalski 6
Kiedy tylko się dało, chciał iść do przodu, czego dowodem jest piękna bramka na 1:1. Ponownie pokazał się z bardzo dobrej strony i jest jednym z najlepszych piłkarzy Jaroty w całej rundzie wiosennej.

Adrian Ratajczyk 4,5
Jarota dziś mało atakowała, więc też nie jest dziwne, że jej napastnik miał mało sytuacji. Niestety, kiedy już te ataki szły, to też nie był w nich za często obecny. Stać go na zdecydowanie dużo więcej.

Wojciech Kryger, Szymon Bogaczyk - grali za krótko, żeby ich ocenić.

Przed podopiecznymi Piotra Garbarka teraz kolejne derby. Rywalem Jaroty będzie Unia Swarzędz. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę, 3 czerwca 2023 r. o godzinie 18:00.