Kolejne ogólnopolskie medale talentów UKS-u Przełaj Żerków

SportDwa medale indywidualnie oraz jeden w sztafecie wywalczyła czteroosobowa reprezentacja UKS-u Przełaj Żerków w finale ogólnopolskim zawodów "Lekkoatletyka dla każdego".

Kolejne ogólnopolskie sukcesy lekkoatletyczne odnieśli utalentowani młodzi zawodnicy z Goliny, reprezentujący UKS Przełaj Żerków. Po dwóch złotych medalach "Czwartków lekkoatletycznych", tym razem Gabrysia Biernacka, Piotr Michalak i Marcelina Robak przywieźli trzy medale z ogólnopolskiego finału Nestle Cup, zawodów "Lekkoatletyka dla każdego", który odbył się w Lesznie.

Dziesięcioletni Piotr Michalak po raz drugi okazał się najlepszym w Polsce sprinterem na 60 m w kategorii dzieci U-12! Piotrek wygrał swój bieg eliminacyjny z czasem 8,54 s. W finale ponownie pokonał o rok starszego Wojciecha Opałkę ze Stali Stalowa Wola. Michalak w biegu finałowym uzyskał czas 8,66 s, a Opałka zajął drugie miejsce, z czasem 8,77 s. Trzeci był Aleksander Chopta z Agrosu Zamość (8,80 s).

Gabrysia Biernacka tym razem zdobyła srebrny medal w biegu na 300 m w kategorii młodzików U-14. W finałowym biegu po raz kolejny zbliżyła się do granicy 42 sekund, uzyskując czas 42,06 s. Zwyciężyła o rok starsza od Gabrysi Daria Duda z Filipidesa Teresin (czas 41,84 s), a trzecie miejsce zajęła Anna Baworska z Akademii Biegowej Żary.

UKS Przełaj Żerków w Leszznie reprezentowali jeszcze: Marcelina Robak - szósta w finale biegu na 60 m w kategorii U-12 oraz Magda Grobelna (18. miejsce w biegu na 80 m ppł).

Gabrysia Biernacka, Marcelina Robak oraz Piotr Michalak wywalczyli jeszcze z reprezentacją Wielkopolski złoty medal w biegu sztafetowym 8 x 200 m. Troje z czworga podipiecznych Dawida Bierły znalazło się w tej sztafecie, która oprócz medalu, uzyskała także bardzo dobry rezultat - 3.28,43 s.