Autor: | Zdjęcie: MLUKS Victoria Jarocin

Kolarze Victorii Jarocin z osiągnięciami na torze i na szosach - Zdjęcie główne

Sukcesy kolarzy Victorii na torze w Klaiszu | foto MLUKS Victoria Jarocin

SportKilka udanych występów zanotowali już w czerwcu kolarze Victorii Jarocin.

Dobre starty mają już za sobą w czerwcu młodzi kolarze Victorii Jarocin. Kilku z nich stawało na podium różnych imprez.

Juniorzy młodsi wzięli udział w zawodach Pucharu Polski, będących eliminacjami Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, na torze w Kaliszu. Najlepiej spisali się w jeździe indywidualnej na 2000 m. Srebrny medal wywalczył Dawid Frankowiak, natomiast Tomasz Pankowiak zajął szesnaste miejsce. Ci sami zawodnicy wspólnie uplasowali się na  piątym miejscu w medisonie.

Kolarze Victorii Jarocin dobrze spisali się w wyścigu kolarskim MTB "Powstańczy goniec". Rywalizację w kategorii młodzików wygrał Łukasz Szymkowiak, natomiast Antoni Kaczmarek zajął piąte miejsc, zaś Jakub Przewoźny był dziesiąty. Natomiast w kategorii żaków drugie miejsce zajął Jakub Pastor, a tuż za podium uplasował się Marcel Paterski.

W Turawie koło Opola w ramach Pucharu Polski odbyły sę Mistrzostwa Polski LZS-ów. W jeździe na czas dobrze spisał się Dawid Frakowiak, który dojechał do mety na dziesiątym miejscu (zajmując ósmą pozycję w Mistrzostwach Polski LZS-ów). Tomasz Pankowiak dojechał do mety na 29. miejscu (20 w klasyfikacji :LZS-ów).