Kacper Gowgiel brązowym medalistą Mistrzostw Polski U-16

Opublikowano: Aktualizacja:

Sport Kacper Gowgiel z UKS-u Piątka Jarocin został w Lublinie brązowym medalistą Mistrzostw Polski młodzików U-16 w biegu na 600 m.

W sobotę i niedzielę w Lublinie odbywał się Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego, czyli Mistrzostwa Polski Młodzików U-16 w lekkiej atletyce. W zawodach tych startowali reprezentanci klubów lekkoatletycznych z powiatu jarocińskiego.

Znakomicie spisał się w biegu mężczyzn na 600 m Kacper Gowgiel z UKS-u Piątka Jarocin. Podopieczny Marcina Szymkowiaka należał do grona faworytów, ale poziom rywalizacji w pierwszym biegu, w którym startowało dziesięciu zawodników zgłoszonych do mistrzostw z najlepszymi czasami, był bardzo wysoki. Od początku znakomicie spisywał się Łukasz Zaczyk z MKS-u Bytom. On prowadził niemal od startu, zdecydował się na długi finisz i uzyskał dość wyraźną przewagę. Za nim, o pozostałe dwa miejsca na podium, toczyło zaciętą walkę czterech zawodników. Kacper Gowgiel na około dwieście metrów przed metą został przez jednego z rywali popchnięty, co wytrąciło go z rytmu biegu. Aby znaleźć się na podium, musiał mocno nadrabiać. Finisz zawodnika UKS-u Piątka Jarocin był bardzo udany. Zdołał wywalczyć upragniony medal. Zajął trzecie miejsce, ustanawiając swój nowy rekord życiowy - 1.25,33 s. Do srebrnego medalisty Michała Tomalczyka z Zawiszy Bydgoszcz zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy. O poziomie rywalizacji w tym biegu świadczy to, że aż pięciu czołowych zawodników uzyskało wyniki lepsze od swoich dotychczasowych "życiówek". Warto przypomnieć, że Gowgiel to medalista słynnych "Czwartków lekkoatletycznych". Medal Mistrzostw Polski Młodzików potwierdza, że jego talent rozwija się prawidłowo.

W Lublinie startowali także reprezentanci UKS-u Przełaj Żerków. Bardzo blisko wywalczenia medalu była Paulina Walczak, która w chodzie na 3000 m zajęła czwarte miejsce (czas 16.33,36 s). Bardzo dobrze spisał się też Seweryn Wlekliński, który w biegu na 110 m przez płotki zajął w finale A siódme miejsce, poprawiając swój rekord życiowy (15,66 s). Wlekliński zajął jeszcze czternaste miejsce w biegu na 300 m ppł, również bijąc swój rekord życiowy (41,44 s.). Także czternaste miejsce w biegu na 80 m ppł zajęła Zuzanna Szóstek (czas 12,45 s), a dwudziesta czwarta na tym samym dystansie była Joanna Rosiejka (czas 12,74 s). Obie zawodniczki również uzyskały nowe najlepsze wyniki w swojej karierze.