Juniorzy z medalami, kadeci bez na pierwszym tegorocznym Pucharze Polski w taekwondo

Sport Trzy medale wywalczyli reprezentanci jarocińskich klubów podczas pierwszych w tym roku zawodów Pucharu Polski juniorów i kadetów w taekwondo olimpijskim, który został rozegrany w Bydgoszczy.

W dwudniowych zawodach bardziej udany dla jarocińskich klubów był drugi dzień, w którym rywalizowali juniorzy. W tej kategorii dwa medale (złoty i brązowy) wywalczyły zawodniczki Białych Tygrysów Jarocin, a jeden brązowy zdobyła reprezentantka UKS-u Taekwondo Jarocin.

W kategorii juniorek do 42 kg znakomicie spisała się Michalina Wróbel z MUKS Białe Tygrysy Jarocin. Podopieczna Józefiny Nowaczyk-Wróbel w pogromowym stylu wywalczyła złoty medal. Najpierw pokonała 2:0 Julię Krajewską z AZS-u UWM Olsztyn, a w finale również 2:0 wygrała z Mają Kraską z Androsu Puławy.

Drugi medal, dla trzyosobowej reprezentacji Białych Tygrysów Jarocin, wywalczyła Klaudia Łyskawa w kategorii 68 kg. Łyskawa w swoim p[ierwszym pojedynku pokonała 2:1 Nikolę Zyskowską z Drogi Smoka Częstochowa. W półfinale uległa jednak 0:2 Zuzannie Kalisiewicz z Czarnych Lwów Nadarzyn i zdobyła brązowy medal.

Na podium nie udało się stanąć trzeciej z zawodniczek Białych Tygrysów Marcie Stasik, która w kategorii 49 kg przegrała swą pierwszą walkę z Anną Karasińską z UKS Taekwondo Środa Wlkp.

Z kolei brązowy medal zdobyła także jedyna juniorka reprezentująca w Bydgoszczy UKS Taekwondo Jarocin Antonina Dajczak. Zawodniczka wystepująca w kategorii 63 kg w pierwszej swojej walce pokonała 2:1 Ninę Banaś z AZS-u AWF Poznań, ale w półfinale uległa również 1:2 Mai Smolińskiej z Opolskiego Klubu Taekwondo.

Znacznie trudniej było wywalczyć miejsca na podium kadetom. Ponieważ dla nich zawody Pucharu Polski były pierwszą eliminacją do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, dlatego niemal wszystkie kategorie były licznie obsadzone. W większości startowało prawie trzydziestu zawodników, co oznaczało, że aby dojść do finału, należało stoczyć nawet pięć walk! Żadnemu z reprezentantów jarocińskiech klubów nie udało się przedrzeć na podium.

MUKS Białe Tygrysy Jarocin reprezentowało troje zawodników. Bracia Dawid i Filip Guzek wygrali po jednej walce. Dawid (w kategorii 45 kg) pokonał 2:1 Stanisława Środę z Dragonu Starachowice, ale następnie uległ 0:2 Mateuszowi Strzyżewskiemu z Piętnastki Bydgoszcz. Natomiast Filip (w kategorii 49 kg) najpierw wygrał 2:1 z Albertem Słupnym z Green Sport Club Lublin, a potem przegrał 0:2 z Janem Walkiewiczem z Rapidu Śrem. Nikola Demska-Barrie (kategoria 51 kg) przegrała swoją pierwszą walkę, ulegając 0:2 Lenie Jankowskiej z Gromu Bogatynia.

Jedyna kadetka UKS-u Taekwondo Jarocin, startująca w Bydgoszczy, Magdalena Nowak (kategoria 44 kg) przegrała w swym pierwszym pojedynku 0:2 z Michaliną Janas z Hwarangu Września.

UKS Tornado Jarocin reprezentowały dwie kadetki. Emilia Skrzypczak (kategoria 47 kg) pokonała w swym pierwszym pojedynku 2:0 Martę Kozłowską z Taekwondo Wolsztyn, ale w kolejnej rundzie uległa 0:2 Zuzannie Błażejewskiej z AZS-u UKW Budgoszcz. Z kolei Klaudia Mróz (kategoria 51 kg) w pierwszym pojedynku wygrała 2:0 z Mają Jankowską ze Śląska Wrocław, ale w następnej rundzie uległa 0:2 Ewie Murzyn z Koryo Mszana Dolna.