Jarota Jarocin zagrała pierwszy sparing w nowym sezonie [ZDJĘCIA]

Sport W tle prób do drugiego dnia Jarocin Festiwal 2022 oraz przy mocno padającym deszczu piłkarze Jaroty Jarocin rozegrali pierwszy sparing w sezonie 2022/2023. Podopieczni Piotra Garbarka zmierzyli się z LKS-em Gołuchów. Jak im poszło?

Kto był rywalem Jaroty

LKS Gołuchów - zespół grający w ubiegłym, ale również w przyszłym sezonie IV lidze w województwie wielkopolskim. Zawodnicy duetu trenerskiego Krzysztof Wiewiór - Marcin Żółtek w sezonie 2021/2022 zajęli szóste miejsce, zdobywając 60 punktów.

Po sezonie 2021/2022, w którym Jarota Jarocin zajęła 13. miejsce, z klubu odeszło dziewięciu piłkarzy. Są to: Karol Drażdżewski, Mateusz Dunaj, Piotr Jakubowski, Szymon Komendziński, Jędrzej Ludwiczak, Filip Małek, Antoni Prałat, Shoma Shimada oraz Kacper Szymankiewicz. Shimada miał jednak okazję zaprezentować w barwach LKS-u.

Trener Garbarek nie mógł także skorzystać z Krzysztofa Bartoszaka, Marcina Konopki, Marcina Maćkowiaka, Piotra Skokowskiego oraz Mateusza Stochniałka. Na boisku za to pojawiło się aż dwunastu testowanych przez klub piłkarzy.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

5’ Rzut wolny dla LKS-u Gołuchów. Piłkarze gości rozgrywają krótkim podaniem. Dośrodkowanie z prawej strony, jak i strzał zza pola karnego skutecznie zneutralizowane przez obrońców Jaroty

18’ Pierwsza okazja Jaroty. Zagranie z lewej strony w pole karne. Tam głową wzdłuż linii piątego metra przedłuża je zawodnik testowany, udanie interweniuje bramkarz gości.

19’ LKS ma pierwszy rzut rożny. Po lekkim zamieszaniu w polu karnym testowany bramkarz Jaroty odprowadza piłkę wzrokiem.

31’ Rzut wolny dla gości z Gołuchowa. Przy dośrodkowaniu w pole karne czujność zachowuje jednak obrona Jaroty.

38’ Kolejny rzut rożny dla LKS-u. Bramkarz Jaroty skutecznie interweniuje i wybija piłkę. Po chwili jeszcze dośrodkowanie z prawej strony pola karnego, ale sędzia odgwizduje przewinienie na jednym z testowanych piłkarzy drużyny trenera Garbarka.

43’ Szansa na kontrę w wykonaniu Jaroty. Dobry jednak powrót obrońcy gości, który wybija piłkę na aut. Walka o piłkę kończy się jednak faulem jednego z piłkarzy JKS-u.

45’ + 1 Ostatnia akcja w pierwszej połowie. Jarota atakuje lewą stroną. Dośrodkowanie w pole karne, jednak brakuje zamknięcia akcji. Do przerwy zatem mamy bezbramkowy remis.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

51’ GOOOOL. LKS Gołuchów wychodzi na prowadzenie. Krótko rozegrany rzut rożny zakończony dośrodkowaniem na pole karne, gdzie najlepiej odnajduje się Dawid Guźniczak, który strzałem głową pokonuje Sebastiana Lorka.

52’ Jarota szuka wyrównania. Strzela Kaito Imai, jednak obrońcy gości neutralizują uderzenie wybijające je na rzut rożny.

53’ Z rzutu rożnego dośrodkowywał Sebastian Kamiński. W polu do piłki doszedł Patryk Rzepka, który jednak uderzył niecelnie głową.

58’ LKS szuka drugiej bramki. Oglądamy strzał, który jednak blokuje Dawid Idzikowski.

61’ Niezła akcja lewą stroną w wykonaniu Imaiego. Japończyk zgrywa piłkę do Rzepki. Ten jednak strzela niecelnie.

67’ Rzut wolny dla Jaroty po faulu na Patryku Rzepce. Do piłki podchodzi sam poszkodowany, jednak strzela mocno niecelnie.

71’/72’ Dwa rzuty rożne dla JKS-u. Pierwszy z nich zostaje wybity na ten drugi. Przy kolejnym stałym fragmencie strzela Idzikowski, jednak jego uderzenie jest zablokowane.

74’ GOOOOL. Goście z Gołuchowa powiększają przewagę. Pięknym strzałem zza pola karnego popisuje się Konrad Chojnacki. Sebastian Lorek nie ma szans na skuteczną interwencję.

82’ Kolejny rzut rożny dla Jaroty. Dośrodkowuje Kamiński, a strzela Idzikowski, jednak uderzenie wędruje delikatni ponad poprzeczką.

83’ LKS wychodzi z kolejną akcją, jednak zbyt długa zabawa pod polem karnym skutkuje utratą piłki.

86’ Dwójkowa akcja Kaito Imaiego z Mikołajem Jankowskim. Japończyk jednak zbyt mocno chciał kiwać i stracił futbolówkę.

89’ Gracze gości z szansą na 0:3, jednak uderzenie jednego z graczy trenerów Wiewiór - Żółtek jest mocno niecelne.

90’ Koniec spotkania. Jarota Jarocin w pierwszym sparingu przegrywa z LKS-em Gołuchów 0:2.

Jarota Jarocin - LKS Gołuchów 0:2 (0:0)

51’ 0:1 Dawid Guźniczak

74’ 0:2 Konrad Chojnacki

Jarota: Zawodnik Testowany (46’ - Sebastian Lorek) - Zawodnik testowany (29’ - Dawid Idzikowski), Zawodnik Testowany (46’ - Sebastian Kamiński (Ż)), Piotr Stachowiak (46’ - Zawodnik Testowany), Wojciech Kryger (46’ - Szymon Bogaczyk) - Zawodnik Testowany (Ż) (46’ - Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany (46’ - Kaito Imai), Igor Rybarczyk (46’ Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany (46’ - Zawodnik Testowany) - Zawodnik Testowany (46’ - Patryk Rzepka) - Zawodnik Testowany (46’ - Mikołaj Jankowski)

Trener: Piotr Garbarek

Piotr Garbarek - trener Jaroty Jarocin

Każdy mecz chcemy wygrywać, ale też wiemy, jakie są zmiany personalne. Odeszło aż dziewięciu zawodników no i szukamy kolejnych, którzy mogą ich zastąpić. Brakowało czasem tej płynności. Mieliśmy też dużo niepotrzebnych strat, ale jednak poświęciliśmy ten sparing na testowanie. Część z tych piłkarzy zostanie z nami w przyszłym tygodniu, gdzie mamy zaplanowane kolejne sparingi. Niemniej jednak cały czas szukamy. Chcemy się wzmocnić na pozycji stopera oraz w środku pola. Będziemy także szukali doświadczonych graczy, by nie grać tylko i wyłącznie młodzieżą.

Kiedy kolejne mecze Jaroty

Jarota Jarocin kontynuuje swoje przygotowania. W nadchodzącym tygodniu czekają ich kolejne mecze sparingowe. Już w środę 20 lipca zmierzą się ze Świtem Skolwin (Szczecin), a więc zespołem, z którym przyjdzie im się zmierzyć w nadchodzących rozgrywkach ligowych. Początek meczu w środę 20 lipca o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Jarocinie. Wstęp wolny