Jarota Jarocin z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2022/2023

Autor: | Zdjęcie: Profil facebookowy Jaroty Jarocin

Jarota Jarocin z pierwszym zwycięstwem w sezonie 2022/2023 - Zdjęcie główne

foto Profil facebookowy Jaroty Jarocin

Sport Jarota Jarocin kontynuuje przygotowania do sezonu 2022/2023. Podopieczni Piotra Garbarka pojechali do Gostynia, gdzie zmierzyli się z zespołem do lat 19 Śląska Wrocław.

Śląsk Wrocław swoją pierwszą drużynę ma w Ekstraklasie. Część piłkarzy, którzy występują na boiskach najważniejszej polskiej ligi pojawia się czasem także w Centralnej Lidze Juniorów i to właśnie zespół U-19 wrocławskiego zespołu był rywalem Jaroty. Juniorzy Śląska w ubiegłym sezonie CLJ zajęli siódme miejsce, choć do pozycji medalowej zabrakło im zaledwie pięć punktów.

W porównaniu z wyjazdem do Łodzi na sparingi z Widzewem mieliśmy dużo większą grupę, która reprezentowała żółto-niebiesko-czerwone barwy w ubiegłym sezonie. Cały czas w drużynie jednak brakowało Krzysztofa Bartoszaka, Piotra Skokowskiego i Mateusza Stochniałka.

Przebieg meczu

Jarota nie traciła czasu i od początku rzuciła się do ataku. Efekty tego było już widać w piątej minucie. Wynik spotkania otworzył Kaito Imai, który pokonał bramkarza Śląska. Juniorzy z Wrocławia nie zdążyli się otrząsnąć po pierwszym golu, a już stracili drugą bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Sebastian Kamiński. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu w Łodzi oglądaliśmy wiele bramek już od samego początku. W czternastej minucie gry kontaktową bramkę strzelili Wrocławianie. JKS jednak nie zwolnił i tuż przed wybiciem trzydziestej minuty na zegarze zobaczyliśmy trzecią bramkę dla Jaroty. Jej autorem był Mikołaj Jankowski. Do przerwy więc Jarota zeszła do szatni z dwubramkową zaliczką.

W drugiej połowie tempo gry nieco osłabło. Akcji, w których mogłyby paść bramki było zdecydowanie mniej. Ostatecznie Śląsk zmienił rezultat, strzelając bramkę w 61. minucie gry. Było to jednak ostatnie trafienie w tym spotkaniu i Jarota mogła cieszyć się z pierwszej wygranej w tym sezonie.

Śląsk Wrocław U-19 - Jarota Jarocin 2:3 (1:3)

5’ 0:1 Kaito Imai

7’ 0:2 Sebastian Kamiński

14’ 1:2

29’ 1:3 Mikołaj Jankowski

61’ 2:3

Jarota: zawodnik testowany (46’ - Sebastian Lorek) - zawodnik testowany (46’ - Igor Rybarczyk), Szymon Bogaczyk (46’ - Piotr Stachowiak), zawodnik testowany (46’ - zawodnik testowany), zawodnik testowany (46’ - zawodnik testowany) - Marcin Maćkowiak (46’ - Dawid Idzikowski), zawodnik testowany (46’ - zawodnik testowany), zawodnik testowany (55’ - Szymon Bogaczyk) - Sebastian Kamiński (46’ - Marcin Konopka), Kaito Imai (46’ - Patryk Rzepka) - Mikołaj Jankowski (70’ - zawodnik testowany)

Trener: Piotr Garbarek

Przed zespołem trenera Piotra Garbarka jeszcze jeden sparing. W sobotę 30 lipca zmierzą się oni z Wartą Sieradz. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 12:30. Wstęp na mecz będzie darmowy.