Jarota Jarocin wysoko przegrała w drugim sparingu [ZDJĘCIA}

Sport Jarota Jarocin kontynuuje przygotowania do sezonu 2022/2023. Podopieczni Piotra Garbarka zagrali w środę 20 lipca ze Świtem Skolwin (Szczecin), a więc zespołem, z którym przyjdzie im się zmierzyć w III lidze, gr. 2.

Świt Skolwin (Szczecin) - siódmy zespół III ligi, gr. 2 w sezonie 2021/2022. Zawodnicy ze Szczecina do nowego sezonu przygotowują się pod okiem nowego trenera, którym został Mariusz Kuras. Celem Świtowców jest awans do drugiej ligi i właśnie pod ten cel budowany jest zespół. Zanim jednak przyjdzie im awansować będą musieli jeszcze cały sezon zagrać w III lidze, gr. 2 w tym dwukrotnie z Jarotą Jarocin

Skład Jaroty Jarocin

Trener Piotr Garbarek ponownie miał do dyspozycji dużą grupę testowanych piłkarzy. Tym razem było ich ośmiu (niektórzy wchodzili na boisko dwukrotnie). Ponownie na boisku zabrakło Krzysztofa Bartoszaka, Marcina Maćkowiaka, Piotra Skokowskiego i Mateusza Stochniałka. Do składu wrócił z kolei Marcin Konopka. Wypadli zaś Kaito Imai i Mikołaj Jankowski.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

3’ Dobry początek gości. Mają rzut wolny. Przy centrze dobrze jednak interweniuje Sebastian Lorek.

5’ Rzut rożny dla Świtu. Przy dośrodkowaniu jeden z piłkarzy Jaroty był faulowany.

15’ Świt ma aut na wysokości pola karnego Jaroty. Aut rozegrany krótko. Centra na pole karne, która kończy się minimalnie niecelnym strzałem.

19’ Pierwsza poważniejsza akcja Jaroty. Niestety jeden z piłkarzy testowanych złapany na spalonym.

24’ GOOOOL Mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Świt miał aut, który jednak został przejęty przez defensywę Jaroty. Pomiędzy graczami JKS-u doszło do nieporozumienia i goście odzyskali piłkę, a także otworzyli wynik gry za sprawą uderzenia Szymona Kapelusza.

27’ GOOOOL Szybka kontra po faulu jednego z piłkarzy Jaroty Jarocin i Świt prowadzi już dwiema bramkami. Autorem drugiego trafienia Jędrzej Kujawa.

30’ - 32’ Świt ma trzy stałe fragmenty gry. Dwa rzuty wolne i rzut rożny, choć zakończone strzałami nie przynoszą rezultatu w postaci kolejnej bramki dla ekipy ze Skolwina.

33’ Kolejna szansa na 0:3. Tym razem mamy dośrodkowanie z prawej strony pola karnego. Strzał głową ląduje tuż nad poprzeczką bramki Sebastiana Lorka.

36’ Pierwsza od dłuższego czasu akcja na połowie przeciwnika w wykonaniu Jaroty. Kończy się ona jednak faulem piłkarza testowanego, gdyż jest on osamotniony w starciu z obrońcami rywali.

44’ Dwójkowa akcja Marcina Konopki z piłkarzem testowanym zakończona uderzeniem tego pierwszego. Po tym strzale Jarota ma rzut rożny.

45’ Dośrodkowanie Konopki na pole karne. Tam głową strzela Dawid Idzikowski, jednak jego uderzenie jest minimalnie niecelne. Po chwili sędzia odgwizduje koniec pierwszej połowy. Jarota do przerwy przegrywa ze Świtem 0:2.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

47’ Świt ma rzut rożny. Dośrodkowanie na dalszy słupek kończy się strzałem głową, który jest minimalnie niecelny.

51’ Piotr Stachowiak dośrodkowuje z prawej strony pola karnego. Do piłki dobiega Dawid Idzikowski, jednak jego uderzenie z pierwszej piłki jest niecelne.

52’ Odpowiedź Świtu zakończona strzałem z dystansu, który świetnie broni testowany przez Jarotę goalkeeper. Goście mają jeszcze rzut rożny.

53’ GOOOOL Rzut rożny rozegrany na krótko. Strzał z narożnika pola karnego w wykonaniu Dawida Kisłego, który podwyższa prowadzenie Świtu na 0:3.

54’ GOOOOL Szybka odpowiedź i bramka kontaktowa Jaroty. Z lewej strony piłkę dośrodkowuje Wojciech Kryger, a piłkę uderzeniem z główki do bramki pakuje Marcin Konopka.

61’ Akcja Świtu lewą stroną zakończona wrzutką w pole karne. Tam minimalnie niecelne uderzenie oddaje jeden z napastników zespołu ze Szczecina.

66’ Kryger zbiega z lewej strony do środka boiska i uderza z dystansu. Dobrze jednak interweniuje bramkarz Świtu.

71’ Kolejny strzał zza pola karnego w wykonaniu Świtowców i kolejna dobra interwencja testowanego goalkeepera.

78’ Dalekie podanie w kierunku Sebastiana Kamińskiego. Ten płaskim podaniem wypuszcza Dawida Idzikowskiego, jednak jego uderzenie jest bardzo niecelne.

79’ GOOOOL Akcja Świtu zakończona strzałem, który broni bramkarz Jaroty. Gracz JKS-u niefortunnie wypluwa jednak piłkę przed siebie i przy drugim uderzeniu w wykonaniu Oleha Synstii nie ma już większych szans.

80’ Szansa na szybką odpowiedź Jaroty, jednak strzał zawodnika testowanego ląduje na poprzeczce.

87’ GOOOOL Klepka Kamińskiego ze Stachowiakiem. Ten drugi podaje piłkę w pole karne. Pomimo trzymania za koszulkę zawodnik testowany umieszcza piłkę w siatce.

90’ GOOOOL Oleh Synystia ponownie wpisuje się na listę strzelców tym razem kiwający kilku piłkarzy JKS-u.

90’ GOOOOL Kolejny błąd obrońców Jaroty i Patryk Paczuk strzela szósta bramkę dla zespołu gości

90’ + 3 Koniec spotkania Jarota Jarocin przegrywa ze Świtem Skolwin 2:6.

Jarota Jarocin - Świt Skolwin (Szczecin) 2:6 (0:2)

24’ 0:1 Szymon Kapelusz

27’ 0:2 Jędrzej Kujawa

53’ 0:3 Dawid Kisły

54’ 1:3 Marcin Konopka

79’ 1:4 Oleh Synystia

87’ 2:4 Zawodnik Testowany

90’ 2:5 Oleh Synystia

90’ 2:6 Patryk Paczuk

Jarota: Sebastian Lorek (46’ - Zawodnik Testowany) - Zawodnik Testowany (46’ - Piotr Stachowiak), Dawid Idzikowski, Zawodnik Testowany (Ż) (46’ - Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany (46’ - Wojciech Kryger) - Igor Rybarczyk (71’ - Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany (46’ - Sebastian Kamiński) - Patryk Rzepka (60’ - Szymon Bogaczyk), Marcin Konopka (60’ - Zawodnik Testowany), Zawodnik Testowany (46’ - Zawodnik Testowany) - Zawodnik Testowany (Ż) (46’ - Zawodnik Testowany)

Trener: Piotr Garbarek

Piotr Garbarek - trener Jaroty

Graliśmy z drużyną, która za wszelką cenę chce awansować do II ligi. My tak naprawdę cały czas budujemy drużynę po tych odejściach i dlatego te wyniki wyglądają tak, jak wyglądają. Przyglądamy się jednak poszczególnym testowanym zawodnikom. Nie jesteśmy w komfortowej sytuacji, ale nie wszystko od nas zależy. Przygotowania utrudnia też fakt, że zawodnicy, na których chce budować tą pierwszą “11” są po kontuzjach bądź w ich trakcie. Zostały nam trzy sparingi i będę chciał, żeby coraz bliżej ligi ten skład się krystalizował.

Kiedy kolejne sparingi Jaroty?

Przed drużyną Piotra Garbarka jeszcze trzy mecze kontrolne. W najbliższą sobotę 23 lipca udają się oni do Łodzi, gdzie zagrają z rezerwami Widzewa. Kolejny mecz w Jarocinie JKS rozegra w sobotę 30 lipca. Przeciwnikiem będzie Warta Sieradz. Początek meczu o godzinie 12:30

Kalendarz sparingów Jaroty przed sezonem 2022/2023

• Jarota Jarocin - LKS Gołuchów 0:2
  • Jarota Jarocin - Świt Skolwin (Szczecin) 2:6
  • Widzew II Łódź - Jarota Jarocin -  23.07, godz. 12:00
  • Śląsk Wrocław U19 - Jarota Jarocin - 26.07, godz. 12:00 (mecz odbędzie się w Gostyniu)
  • Jarota Jarocin - Warta Sieradz - 30.07, godz. 12:30