Jarota Jarocin - Unia Solec Kujawski: stadion już na dobre odczarowany

Sport Jarota Jarocin w ramach 27. kolejki III ligi, gr. 2 podejmowała na własnym boisku Unię Solec Kujawski. Jak w kolejnym meczu „o sześć punktów” poszło drużynie Piotra Garbarka?

Unia Solec Kujawski po dwudziestu sześciu spotkaniach III ligi, gr. 2 zajmowała czternaste miejsce. Podopieczni Andrija Kononenko do tej pory wygrali sześć spotkań, tyle samo zremisowali i aż czternaście przegrali, co dało im łącznie dwadzieścia cztery punkty. Taki dorobek sprawia, że zespół z Solca podobnie, jak Jarota walczy o utrzymanie.

W porównaniu do wysoko przegranego meczu ze Świtem Skolwin (Szczecin) trener Piotr Garbarek zdecydował się na dwie zmiany. Dawida Idzikowskiego zastąpił Piotr Stachowiak. Do składu po pauzie za żółte kartki wrócił Miłosz Kowalski. Zastąpił on w wyjściowej jedenastce Wojciecha Krygera.

Najważniejsze wydarzenia I połowy

9’ Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu oddają goście. Na posterunku jednak Jakub Baut.
12’ GOOOOL Jarota obejmuje prowadzenie! Do centry najwyżej wyskakuje Piotr Stachowiak. Jego strzał głową trafia w słupek. Przytomnie jednak zachowuje się Piotr Skokowski, który skutecznie pokonuje Aleksa Pelczarskiego.
29’ Unia szuka wyrównania. Akcja gości po prawej stronie kończy się dośrodkowaniem, ale strzał po centrze jest niecelny.
41’ Rzut wolny dla Jaroty. Minimalnie niecelnie uderza jednak Sebastian Kamiński.
45’ Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Jarota prowadzi z Unią 1:0.

Najważniejsze wydarzenia II połowy

51’ Rzut karny dla Jaroty! JKS ma „11” po faulu Aleksa Pelczarskiego na Adrianie Ratajczyku.
52’ GOOOOL Karny wykorzystany. Piłkę w siatce umieścił sam faulowany, czyli Ratajczyk.
57’ Drugi rzut karny dla Jaroty! Bliźniacza sytuacja jak za pierwszym razem. Znów Pelczarski fauluje Ratajczyka.
58’ Tym razem górą bramkarz. Strzał Adriana Ratajczyka został obroniony.
63’ Unia dokończy mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ogląda Tomasz Widomski.
67’ Goście wychodzą z kontrą, ale ich akcja kończy się strzałem w słupek bramki Jakuba Bauta.
85’ Unia szuka bramki honorowej. Centrostrzał oddał Kamil Żylski, ale świetnie interweniował Jakub Baut.
89’ GOOOOL Jarota nie ma prawa przegrać tego meczu! Gospodarze wychodzą z kontrą. Michał Marszałkiewicz zagrywa do Sebastiana Kamińskiego, a ten z zimną krwią pokonuje bramkarza gości.
90’ + 2 Unia próbuje ratować honor. Goście oddają dwa strzały. Jeden ląduje na słupku. Dobitkę broni z kolei Jakub Baut.
90’ + 3 Koniec spotkania. Jarota Jarocin pokonuje Unię Solec Kujawski 3:0.

Jarota Jarocin - Unia Solec Kujawski 3:0 (1:0)

12’ 1:0 Piotr Skokowski
52’ 2:0 Adrian Ratajczyk (rzut karny)
89’ 3:0 Sebastian Kamiński

Jarota: Jakub Baut - Piotr Stachowiak, Adam Saktura, Piotr Skokowski (kapitan), Szymon Soiński - Michał Marszałkiewicz, Szymon Komendziński - Sebastian Kamiński, Jacek Pacyński (86’ - Patryk Pech), Miłosz Kowalski (72’ - Wojciech Kryger) - Adrian Ratajczyk (75’ - Emil Jędraszak)

Trener: Piotr Garbarek

Unia: Aleks Pelczarski - Hubert Chołuj, Oskar Kujawka (Ż), Tomasz Widomski (Ż, Ż, CZ), Wiktor Babiński (Ż) - Mateusz Szymański, Oliwer Moranowski (kapitan) (62’ - Kacper Witkowski) - Maciej Słupecki (55’ - Szymon Babiarz), Wojciech Mielcarek, Sergii Kravchenko - Kamil Żylski

Piotr Garbarek - trener Jaroty Jarocin

Jeżeli ktoś spojrzy na wynik, to powie, że wygraliśmy gładko, zdecydowanie i przyjemnie. Niemniej jednak Unia jest bardzo jakościowym zespołem, co widać szczególnie po tym, jak wzmocnili się podczas zimowego okna transferowego. Dlatego też mieliśmy plan, żeby się wycofać. Niemniej jednak w pierwszej połowie zabrakło trochę bardziej agresywnego doskoku do w momencie, w którym nie mieliśmy piłki. Cieszy jednak konsekwencja trzymania ustawienia i korekta tych błędów. Całemu zespołowi należą się słowa pochwał i uznania, bo każdy z tych chłopaków zagrał bardzo dobrze. Jedziemy teraz na derby do Kleczewa. Zespół ten zapewnił sobie utrzymanie bardzo fajną serią na początku rundy. Niemniej jednak drużyna ta nie odpuści tego spotkania. Będzie to taki typowy derbowy mecz. Bardzo nam zależy na punktach i stworzeniu swojego rodzaju serii, która pomoże nam się wydostać ze strefy spadkowej. Wierzę, że dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasze nastawienie będzie bardzo pozytywne i pomoże ono zarówno w przygotowaniach do tego spotkania, jak i w walce na boisku.

Plusy i minusy spotkania Jarota Jarocin - Unia Solec Kujawski

Plusy:
+ Odczarowany własny stadion - trzeci z rzędu domowy mecz i trzecia wygrana. Gracze JKS-u znaleźli przepis na to, jak wygrywać na stadionie przy ulicy Sportowej i to cieszy kibiców, bo wiedzą, że warto obecnie przychodzić na domowe mecze Jaroty.
+ Dużo bramek - oczywiście pierwsze przy walce o utrzymanie będą liczyć się punkty, ale bramki będą równie ważne. Tak więc zwycięstwo 3:0 daje ważny argument graczom Jaroty.
+ Brak żółtych kartek - rzadko kiedy żaden z piłkarzy Jaroty nie łapie żółtych kartek, a taka sytuacja miała dziś miejsce. Oby było ich więcej, bo po co zespół ma cierpieć przez nieobecność jednego z graczy przez wymuszoną pauzę, kiedy jest zdrowy?

Minusy:
- Kolejny zmarnowany rzut karny - to bardzo mały minusik, ale ważny. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Jeśli już wywalcza się „jedenastkę”, to dobrze byłoby ją wykorzystać.

Oceny piłkarzy Jaroty za spotkanie z Unią Solec Kujawski

Jakub Baut 6,5
Gracze Unii nie zapewnili dziś bramkarzowi Jaroty zbyt wiele pracy, ale jeśli już go jakoś męczyli, to wywiązywał się on ze swoich obowiązków bardzo dobrze.

Szymon Soiński 5,5
Poprawnie, ale bez żadnego większego błysku. Lepiej chyba czuje się po prawej stronie defensywy, ale na lewej obronie także dobrze sobie radził.

Adam Saktura 5,5
Nie zagrał źle. Ocena wynika z tego, że nie wyróżnił się niczym specjalnym. Nie jest to jednak nic złego. Lepiej by obrońca zagrał spotkanie, w którym się niczym nie wyróżnił niż gdyby się wyróżnił tym, że podarował przeciwnikowi gola.

Piotr Skokowski 7
Pokazał dziś, dlaczego jest kapitanem. To on otworzył wynik spotkania, a potem szefował linii obrony, w której także bardzo sumiennie pracował. Był dziś najlepszym piłkarzem Jaroty.

Piotr Stachowiak 6
Bardzo fajnie zaprezentował się na prawej stronie defensywy. Często włączał się z dobrym skutkiem do akcji ofensywnych, czego dowodem udział przy pierwszej bramce. W defensywie bez większych błędów. Może być z siebie zadowolony.

Michał Marszałkiewicz 6,5
Zagrał, jak na środkowego pomocnika przystało. Wywalczył wiele piłek. Kiedy trzeba było, dał się sfaulować, a kiedy trzeba było dobrze podać - robił to, czego dowodem asysta przy trzeciej bramce.

Szymon Komendziński 5,5
Podobnie, jak w przypadku Saktury. Nie zagrał źle - był po prostu nieco mniej widoczny.

Miłosz Kowalski 5,5
Ma ze sobą zdecydowanie lepsze spotkania aniżeli to z Unią. Wpływ na to mogły mieć dwie rzeczy. Pierwsza pogoda. Przy ulewnym deszczu, jaki dziś mieliśmy, jego styl gry nie jest najlepszy. Druga mikro uraz. Widać było, że coś mu chyba dolega, czego dowodem zmiana już w 72 minucie.

Jacek Pacyński 5,5
Nie był najlepszym piłkarzem Jaroty, ale poniżej pewnego poziomu w każdym meczu nie schodzi.

Sebastian Kamiński 6
Jak zwykle bardzo dobrze. Jako jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w całym zespole zawsze stanowi o jego jakości. Tak było i tym razem, co potwierdził zdobytą bramką.

Adrian Ratajczyk 6
Napastnik ma wykorzystywać szanse, które dostaje od losu. W jego przypadku udało się to zrobić połowicznie, ponieważ wykorzystał jeden na dwa rzuty karne.

Wojciech Kryger, Emil Jędraszak, Patryk Pech - grali za krótko, żeby ich ocenić.

Przed JKS-em teraz derby. Piłkarze Piotra Garbarka zmierzą się na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Ten mecz zaplanowano na niedzielę 14 maja na godzinę 15:00.